Міжнародна класифікація ІСРС-2 для українських лікарів – підписаний договір

МОЗ підписав договір з Всесвітньою організацією сімейних лікарів (WONCA) про ліцензійне використання міжнародної класифікації медичної допомоги – ІСРС-2.

ІСРС-2 дозволяє кодувати причину кожного звернення пацієнта, а також класифікувати не лише захворювання, а й симптоми. Окрім того, така класифікація дає можливість кодування за відсутності умов для точного діагностування.

Міжнародна класифікація ІСРС-2 для українських лікарів – підписаний договірСтаття на тему: "Міжнародна класифікація первинної медичної допомоги в практиці українських лікарів"

 


Довідка:

Міжнародну класифікацію ІСРС-2 використовують спеціалісти первинної медичної допомоги  в  40 країн світу, а це більше 250 тисяч сімейних лікарів. Ця система була розроблена для зручного ведення записів лікаря. Адже так отримані статистичні дані більш достовірні, а сам процес їх підрахунку значно простіший та швидший.

WONCA – Всесвітня організація сімейних лікарів,  яка налічує півмільйона учасників з усього світу.  


Згідно з твердженням МОЗ, візит пацієнта – це базова одиниця обліку роботи сімейного лікаря. Вона складається з трьох частин: причини звернення, діагнозу, дій, які повинен здійснити лікар в ситуації – дати направлення на додаткові обстеження або на огляд до спеціаліста вторинного рівня.

Міжнародна класифікація ІСРС-2 для українських лікарів – підписаний договірЧитайте: "Зарплата медсестер в 2018: приклади та робочі ситуації"

Наразі в МОЗ розробляють нормативно-правову базу  для використання цієї класифікації. Буде розроблено програмне забезпечення для полегшення роботи лікарів, а саме – ведення документації та звітності.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Як працює електронна система охорони здоров'я

Дізнайтеся зі статті, які можливості пропонує медзакладам і пацієнтам електронна система охорони здоров'я, які заклади мають там зареєструватися та які технічні вимоги до електронних медичних інформаційних систем
31264

Медична інформаційна система у медичному закладі: як обрати і впровадити

Електронна система охорони здоровʼя України є дворівневою та складається з центральної бази даних, що є сукупністю реєстрів, та медичних інформаційних систем (МІС). Детальніше про МІС читайте в статті
13365

Електронні медичні записи: як вести, щоб не втратити коштів від НСЗУ

Аби отримати оплату за надані послуги за Програмою медгарантій, медзаклади повинні звітувати про них в електронній системі охорони здоров'я. Як без помилок вести електронні медичні записи в ЕСОЗ
23535

ДП "Електронне здоров'я" про зміни в найближче півріччя: офіційно!

Прес-служба ДП "Електронне здоров'я" відовідає на запитання Медичної справи щодо нововведень у роботі медзакладів. Поговорили про уведення електронної медкартки, технічне забезпечення сільських амбулаторій, безплатні сервіси МІС, а головне — про обмін даними між медзакладами в різних МІС.
2741

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді