Всесвітній день боротьби з гемофілією

У більшості європейських країнах зафіксовано 13-18 випадків гемофілії на 100 тисяч чоловічного населення. Хворіють головним чином чоловіки, жінки-лише носії мутантного гена і передають гемофілію синам.

Вже більше 20 років щорічно, 17 квітня, відзначається Всесвітній день боротьби з гемофілією. Вперше цей день був відзначений 17 квітня 1989 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я та Всесвітньої Федерації Гемофілії.

До речі, дата  події була обрана не випадково. 17 квітня — це день народження Френка Шнайбеля, засновника Всесвітньої Федерації Гемофілії.

Гемофілія — спадкове генетичне захворювання, пов’язане з порушенням коагуляції  крові; хворий може страждати від сильних і тривалих кровотеч, що виникають в результаті будь-якої травми або рани. Хворіють головним чином чоловіки, жінки — лише носії мутантного гена і передають гемофілію синам.

Кожного року Всесвітній день гемофілії проходить під певним гаслом, що дає можливість детально зосередитись на тій чи іншій проблемі цієї хвороби. Відомо, що гемофілією страждав син останнього російського імператора Миколи ІІ — Олексій, а найвідомішою носійкою гемофілії в історії була королева Вікторія.

Дайджест змін у медичному законодавстві за зиму

Статті за темою

Усі статті за темою

Визначення групи крові: алгоритми

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
99622

Рак легені: протокол лікування

За якими симптомами діагностують рак легені та який алгоритм лікування пацієнтів з цією хворобою. Читайте у статті та скачайте чинний протокол медичної допомоги при даному захворюванні
6754

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
213680

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді