Всесвітній день боротьби з гемофілією

У більшості європейських країнах зафіксовано 13-18 випадків гемофілії на 100 тисяч чоловічного населення. Хворіють головним чином чоловіки, жінки-лише носії мутантного гена і передають гемофілію синам.

Вже більше 20 років щорічно, 17 квітня, відзначається Всесвітній день боротьби з гемофілією. Вперше цей день був відзначений 17 квітня 1989 року за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я та Всесвітньої Федерації Гемофілії.

До речі, дата  події була обрана не випадково. 17 квітня — це день народження Френка Шнайбеля, засновника Всесвітньої Федерації Гемофілії.

Гемофілія — спадкове генетичне захворювання, пов’язане з порушенням коагуляції  крові; хворий може страждати від сильних і тривалих кровотеч, що виникають в результаті будь-якої травми або рани. Хворіють головним чином чоловіки, жінки — лише носії мутантного гена і передають гемофілію синам.

Кожного року Всесвітній день гемофілії проходить під певним гаслом, що дає можливість детально зосередитись на тій чи іншій проблемі цієї хвороби. Відомо, що гемофілією страждав син останнього російського імператора Миколи ІІ — Олексій, а найвідомішою носійкою гемофілії в історії була королева Вікторія.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21558

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4622

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119701

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді