Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

Сьогодні на хворобу Паркінсона страждає за різними даними – від 100 до 200 хворих на 100 тисяч населення. Головна мета Всесвітнього дня Паркінсона — проінформувати суспільство про проблему цієї хвороби та надати підтримку хворим, їх сім’ям.

З ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я щорічно 11 квітня проводиться Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.

Хвороба Паркінсона названа на честь англійського лікаря Джеймса Паркінсона, який вперше описав симптоми цього захворювання. Це прогресуюче рухове порушення, яке супроводжується порушеннями мови, тремором та ригідністю м’язів, сповільненням рухів.

Сьогодні на хворобу Паркінсона страждає за різними даними – від 100 до 200 хворих на 100 тисяч населення. Найчастіше це захворювання можна спостерігати у літніх людей (старше 65 років). За статистикою чоловіки хворіють трохи частіше, ніж жінки.

Головна мета Всесвітнього дня боротьби з хворобою Паркінсона — підвищити обізнаність населення щодо хвороби, надання підтримки хворим та їхнім сім’ям. У 1997 році Європейською асоціацією хворих з проблеми хвороби Паркінсона (EPDA) та Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) біла прийнята Хартія прав пацієнтів з хворобою Паркінсона, за якою хворі мають право на вчасне отримання точного діагнозу, отримувати безперервну та послідовну медичну допомогу, брати участь у лікувальному процесі тощо.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6240

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
22022

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді