В Україні стартував проект присвячений Всесвітньому дню донора крові

З 14 червня по 14 липня 2013 року для всіх охочих безоплатно здати кров у закладах охорони здоров’я по всій країні будуть поширюватися буклети з детальною інформацією щодо підготовки до донорства, протипоказань, а також адрес пунктів забору крові у різних регіонах.

11 травня 2013 року стартував Всеукраїнський проект «Твоя крапля крові — початок моря життя». Проект приурочений до Всесвітнього дня донора, який щорічно відзначається у багатьох країнах. З 14 червня по 14 липня 2013 року для всіх охочих безоплатно здати кров у закладах охорони здоров’я по всій країні будуть поширюватися буклети з детальною інформацією щодо підготовки до донорства, протипоказань, а також адрес пунктів забору крові у різних регіонах.

На сьогодні в Україні більше 75 тисяч осіб мають статус почесного донора України. Це ті люди, які більше 40 разів безоплатно здавали кров або більше 60 — плазму.

Донором крові в Україні може стати кожен охочий українець віком від 18 до 60 років, з масою тіла не менше 50 кілограм та який не має проблем зі здоров’ям. Перед здачею крові кожен донор проходить обов’язкове медичне обстеження. Тому, як зауважив на прес-конференції з нагоди старту проекту завідувач відділенням трансфузіології НДСЛ «ОХМАТДИТ» МОЗ України Дмитро ПЕРЕТЯТКО, це також «гарна нагода перевірити власний стан здоров’я».

У свою чергу держава пильно слідкує за якістю донорської крові. У березні 2013 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку скринінгу донорської крові та її компонентів на гемотрансмісивні інфекції» від 19.02.2013 № 134. Окрім цього, в Україні впроваджується модернізація лабораторій закладів служби крові та оснащення їх сучасними автоматизованими системами імунохемілюмінесцентного аналізу.

Варто зазначити, що за останні 5 років заготівлі донорської крові зросли. Майже кожного року показник первинних донорів (осіб, які здають кров вперше) залишається стабільним — близько 40% від загальної кількості донорів. А кількість донорів, що здають плазму, зросла майже на 13%.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128855

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10326

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді