Державною службою України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням спільно з партнерами були розроблені Методичні рекомендації впровадження гендерної складової до загальнодержавних заходів протидії ВІЛ/СНІДу.
Про це йшлося під час семінару «Впровадження гендерної політики у регіональні програми протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу», що відбувся у Києві за участю представників Держслужби України соцзахворювань, Об’єднананої програми Організації Об’єднаних Націй по ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС), ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ», ВГО «Центр «Розвиток демократії», Програми розвитку ООН в Україні, а також секретарів обласних координаційних рад з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Під час конференції начальник відділу організації медико-соціальної допомоги Держслужби України соцзахворювань Людмила СТОРОЖУК зазначила, що матеріали для підготовки Методичних рекомендацій розроблялися експертами протягом кількох років. Протягом цього часу було проведено ретельний аналіз нормативно-правової бази та розроблено стратегію «Ґендерна складова у політиці протидії ВІЛ-інфекції».
Завдяки створенню Методичних рекомендацій стало можливим надання інструменту для розробки програм та стратегій з урахуванням гендерного компоненту та їхнього подальшого впровадження у дію. Це допоможе системно та повноцінно впровадити гендерні чинники у систему регіональних заходів, що спрямовані на протидію епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу.
Окрім цього, розробка Методичних рекомендацій є ще одним кроком до впровадження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки.