Українсько-польська школа дитячої кардіології

27 червня 2013 у Львові відкрила свою діяльність Українсько-польська школа дитячої кардіології. У межах заходу також була проведена IV Науково-навчальна конференція «Клінічні і морфологічні аспекти вроджених вад серця у дітей».

27 червня 2013 у Львові відкрила свою діяльність Українсько-польська школа дитячої кардіології. В межах проведення цього масштабного заходу, в якому взяли участь понад 120 спеціалістів з кардіохірургії , дитячої кардіохірургії та перинатології, також відбулась IV Науково-навчальна конференція «Клінічні і морфологічні аспекти вроджених вад серця у дітей».

Діяльність Школи підтримав Фонд допомоги та розвитку дітям Чорнобиля. Президент фонду — Зенон МАТКІВСЬКИЙ висловив щиру подяку всім учасникам та організаторам за небайдуже ставлення до проблеми високої захворюваності маленьких громадян України на вади серця, а також побажав усім присутнім наснаги та успіхів у непростій, проте такій важливій і відповідальній роботі.

На конференції розглядалися питання хірургічного лікування вроджених вад серця у новонароджених, досягнення Миколи АМОСОВА у становленні дитячої хірургії, розвитку сучасної системи кардіоцентрів та забезпечення якісних систем лікування, впровадження новітніх технологій діагностики та лікування вроджених і набутих вад серця, підготовка кадрів для проведення хірургічного лікування серцевих хвороб. Увагою не оминули також і аспекти між секторальної взаємодії при наданні високоспеціалізованої перинатальної допомоги в системі Національної академії наук України (НАМНУ).

Підбиваючи підсумки, учасники зробили висновок щодо основного досягнення сучасної кардіохірургії: завдяки прогресу і досягненням сучасної кардіохірургії та фармакології жінки, які у дитячому або підлітковому віці перенесли операції на серці, зможуть не лише досягти дорослого віку, а й народити власних дітей.

Доклали великих зусиль для досягнення бажаних позитивних результатів конференції учасники з Польщі: професор Ванда КАВАЛЕЦ, керівник Клініки кардіології Інституту «Пам’ятник – Центр здоров’я дитини» (Варшава), професор Богдан МАРУШЕВСЬКИЙ, керівник Клініки кардіохірургії Інституту «Пам’ятник – Центр здоров’я дитини» (Варщава), спеціалісти тієї ж клініки Анна ТУРСЬКА-КМЕЦЬ, Марія ЗУБРИЦЬКА.
Ними було представлено низку доповідей, які охопили широкий спектр кардіохірургічних аспектів: від трансплантації серця у дітей та створення допоміжного кровообігу з серцевою недостатністю до черезшкірного інтервенційного лікування вроджених вад серця у новонароджених.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128859

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10326

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді