В Україні більше 1,2 мільйони громадян інфіковані гепатитом

Цього року Всесвітній день боротьби з гепатитом проводиться під загальним гаслом «Це гепатит. Знайте його. Захищайтеся від нього». За даними ВООЗ на сьогодні приблизно 240 мільйонів людей хронічно інфіковані гепатитом В та близько 150 мільйонів людей страждають на гепатит С.

Щороку 28 липня у всьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом. Головна мета події — підвищення рівня знань громадськості про вірусні гепатити та ризики захворювань, збудником яких є вірусний гепатит. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) на сьогодні приблизно 240 мільйонів людей хронічно інфіковані гепатитом В та близько 150 мільйонів людей страждають на гепатит С.

Цього року Всесвітній день боротьби з гепатитом проводиться під загальним гаслом «Це гепатит. Знайте його. Захищайтеся від нього», адже у більшості регіонів світу люди недостатньо обізнані щодо загрози цього захворювання.

Головна мета глобальної кампанії — це перехід від знань до дій стосовно «прихованої епідемії гепатиту». За інформацією ВООЗ більшість людей з хронічною інфекцією гепатиту B та C не знають, що вони є носіями хвороби. А отже, вони мають можливість поширити інфекцію серед інших людей, навіть не усвідомлюючи цього.

Отже, Всесвітній день боротьби з гепатитом покликаний привернути увагу громадськості до конкретних дій, а саме:

  • Посилення профілактики та боротьби з вірусним гепатитом, викликаних ним хвороб;
  • Збільшення відсотка вакцинації проти гепатиту В, включення цієї вакцини у національні програми;
  • Координації заходів, покликаних зупинити епідемію вірусного гепатиту;

В Україні Всесвітній день боротьби з гепатитом відзначається вже третій рік поспіль. Цього року проблема гепатиту стало темою прес-конференції, що проходила в межах Школи медичної журналістики у Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ). 
ВООЗ оцінює Україну як країну з середнім рівнем поширення вірусного гепатиту С. За її даними, у нас інфіковані близько 3% громадян, що становить приблизно 1,2 мільйони осіб.

Не варто забувати, що серед професійних захворювань медичних працівників вірусні гепатити В і С займають провідне місце. Дослідження, проведені у центрах гемодіалізу, довели, що приблизно у третини медичного персоналу є маркери поточної або раніше перенесеної інфекції, обумовленої вірусом гепатиту В. Більше того, частота виявлених маркерів зростає зі стажем роботи у медицині. Детальну інформацію щодо профілактики професійних захворювань медичних працівників на вірусні гепатити ретельно ви можете знайти у січневому (№ 01/2012) номері журналу «Управління закладом охорони здоров’я».

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
103388

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
224137

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Алгоритм стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
63500

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді