Донецький Дитячий кардіохірургічний центр дасть змогу робити більше 800 операцій на рік

5 серпня стало відомо, що до кінця 2013 року завершиться побудова сучасного Дитячого кардіохірургічного центру у м. Донецьку. Фахівці стверджують, що завдяки великій кількості медичного обладнання та чималій площі приміщень, відведених під палати та операційні, стане можливим робити більше 800 операцій на рік.

У донецькому Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В. К. Гусака в межах реконструкції хірургічного корпусу завершується побудова Дитячого кардіохірургічного центру.

10-поверховий будинок загальною площею більше 8 тис. кв. м міститиме приміщення для діагностування, лікування та післяопераційного стаціонарного перебування пацієнтів як з Донецької,так із Луганської, Харківської, Запорізької та Дніпропетровської областей.

«Рівень розвитку дитячої кардіохірургії відображає рівень розвитку медицини в регіоні в цілому. У нас буде унікальне обладнання, яке дозволяє малою кров’ю у прямому сенсі цього слова лікувати дітей ― без болю, без великих розрізів, тобто практично без операції. Центр, який ми будуємо , ― це світовий рівень ― ні більше, ні менше ― і з точки зору технологій, і з точки зору підготовлених кадрів, і з точки зору самого приміщення», ― підкреслив директор Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В. К. Гусака Владислав ГРИНЬ.

Нагадаємо, щорічно в Україні народжується більше чотирьох тисяч дітей з вродженими аномаліями серцево-судинної системи. Проте нова сучасна база і дороге устаткування дозволять фахівцям Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В. К. Гусака виконувати дітям з різними вадами серця більше 800 операцій на рік.

Зокрема, в кардіохірургічному відділенні успішно впроваджується практика, визнана у всьому світі: проводити хірургічне втручання в ранньому віці, коли порок ще не встиг зробити вплив на організм дитини.

Для встановлення спеціалізованого медичного обладнання, наприклад, Siemens, Toshiba, Phillips передбачається шеф-монтаж від виробників. Також планується облаштування так званих «чистих приміщень», до яких належать операційні блоки, маніпуляційні та перев’язочні. Кількість бактерій в подібних приміщеннях має бути мінімізованою, щоб не допустити інфекційних ускладнень. Саме для цього встановлюються спеціальні вікна та панелі, проводиться оброблення стін і стелі (які одночасно забезпечують опалення приміщення), а також вмонтовується ультрасучасна система вентиляції та кондиціонування.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
103441

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
224460

Вимірювання артеріального тиску: алгоритм

Скачайте алгоритм вимірювання артеріального тиску. Алгоритм стане у пригоді медсестрі в щоденній роботі з пацієнтами й під час підготовки локальних документів
63518

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді