Тромболізисна терапія на Івано-Франківщині: зменшення випадків інфарктів та інсультів

На нараді, присвяченій проблемам серцево-судинних захворювань, було виявлено суттєве зниження показників щодо випадків інфарктів та інсультів на Івано-Франківщині, зокрема, завдяки тромболізисній терапії.

У результаті запровадження методик тромболізисної терапії на Івано-Франківщині зменшується кількість інфарктів та інсультів.

Про це йшлося 6 серпня під час наради, присвяченій проблемам серцево-судинних захворювань, за участі першого заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи ОЛІНІЙЧУКА.

Зазначимо, серцево-судинні захворювання і гіпертонічна хвороба, зокрема, давно вийшли за рамки суто медичної проблеми. Сьогодні весь світ визнає серцево-судинні хвороби соціальною проблемою, яка істотно виливає на здоров’я суспільства і тривалість життя громадян.

Зокрема, на Івано-Франківщині тільки протягом першого півріччя 2013 року вперше підвищення артеріального тиску зареєстровано у 18 293 осіб, з них третина (6784) ― особи працездатного віку. Відомо, що наявність високого артеріального тиску суттєво підвищує захворюваність на ішемічну хворобу серця, сприяє прогресуванню серцевої та ниркової недостатності. Зазвичай розвиток інфарктів та інсультів також пов’язаний з артеріальною гіпертензією.

За словами першого заступника директора департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Миколи ОЛІНІЙЧУКА, в області намітилась позитивна тенденція до зниження захворюваності на інфаркти (зменшення на 60 випадків порівняно з першим півріччям 2012 року). Захворюваність на інсульти залишається теж однією з найнижчих по Україні.

У певній мірі така ситуація пояснюється успішним розвитком інвазивної кардіології та неврології (освоєння тромболізисної терапії закладами охорони здоров’я усіх районів та міст області, проведення стентувань та діагностичних коронарографій в Центральній міській клінічній лікарні міста Івано-Франківська).

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128862

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10326

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді