У Львові відбувся симпозіум, присвячений питанням харчової алергії

У Львові 2-4 грудня 2015 року відбувся науковий симпозіум з міжнародною участю «Різдвяні читання: харчова алергія — проблема XXI століття»

У Львові під керівництвом Міністерства охорони здоров'я України, Національної академії медичних наук України, Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького за участю Українського товариства спеціалістів з імунології, алергології, імунореабілітації та Української школи з молекулярної алергології та імунології 2-4 грудня 2015 року відбувся науковий симпозіум «Різдвяні читання: харчова алергія — проблема XXI століття».

У роботі симпозіуму взяло участь 500 фахівців: науковці, викладачі медичних вузів, лікарі-практики, студенти-медики. З презентаціями сучасних підходів до діагностики та лікування харчової алергії у дорослих та дітей виступили провідні вчені в галузі алергології та клінічної імунології Австрії, Іспанії, Польщі, Грузії, України.

У програмі симпозіуму — три пленарних засідання:

  • «Алергія в світлі соціуму і фахівця»;
  • «Сучасні проблеми алергології»;
  • «Вибрані питання харчової алергії та коморбідних станів

+ майстер-клас «Молекулярна алергологія».

Було проведено робочу нараду з обласними спеціалістами клінічними імунологами та алергологами з усіх регіонів України, на якій обговорювалось впровадження сучасних методів діагностики та лікування алергії, прийнято ряд організаційних рішень, обговорено кандидатури до складу Експертної ради та робочої групи з розробки нормативно-правових актів: перегляду та оновленню наказів, які регламентують надання алергологічної та імунологічної допомоги, створення спеціалізованих центрів, кадрове забезпечення, удосконалення післядипломної підготовки лікарів первинної ланки з основ імунології та алергології, залучення фахівців з імунології та алергології до складу регіональних атестаційних комісій тощо.

Фахівцями Державного експертного центру МОЗ України проведено засідання мультидисциплінарних робочих груп МОЗ України з розробки клінічних протоколів: «Алергія до білків коров’ячого молока», «Алергоспецифічна імунотерапія», «Атопічний дерматит» та обговорено питання управління якістю та поліпшення результатів медичної допомоги.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21701

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4654

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119830

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді