Зміни у процедурі надання допомоги ВІЛ-інфікованим громадянам

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Державна служба України соцзахворювань розробила наказ щодо вдосконалення допомоги ВІЛ-інфікованим громадянам. Зокрема, згідно з документом, АРТ може проводитись тільки при наявності письмової згоди пацієнта.

Державна служба України соцзахворювань розробила наказ щодо вдосконалення допомоги ВІЛ-інфікованим громадянам. Відповідним наказом МОЗ «Про затвердження нормативно-правових актів з питань вдосконалення організації медичної допомоги людям, які живуть з ВІЛ» № 585 запроваджено Порядок встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції, Порядок ведення обліку людей, які живуть з ВІЛ, та здійснення медичного нагляду за ними та Порядок організації медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, а також дітям, народженим ВІЛ-інфікованими жінками.

Зокрема, зазначеними порядками визначені показання для надання стаціонарної спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги хворим на ВІЛ-інфекцію/СНІД, окреслені основні вимоги щодо надання такої допомоги. Також Порядок регламентує процес лікування хворих на ВІЛ/СНІД препаратами антиретровірусної терапії (АРТ).

Згідно з документом, АРТ може проводитись тільки при наявності письмової згоди пацієнта на проведення такої терапії з дотриманням умов щодо конфіденційності персональних даних та поваги до особистих прав і свобод громадян, визначених законодавством України. Антиретровірусні препарати видаються пацієнту відповідно до вимог клінічних протоколів антиретровірусної терапії ВІЛ-інфекції з розрахунку на 1 місяць лікування (при високій прихильності лікування — 3 місяці).

Окрім цього,  порядки окреслюють вимоги до закладів охорони здоров’я, які забезпечують спеціалізовану та високоспеціалізовану медичну допомогу людям, які живуть з ВІЛ-інфекцією/СНІДом, а також — до кваліфікаційного рівня фахівців.

Наказ набуває чинності з дня його офіційного опублікування. Наразі перебуває на реєстрації в Мін’юсті.

Нагадаємо, що про основні функції, які покладаються на головну медичну сестру міждисциплінарної команди із забезпечення медико-соціальної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям та їх сім’ям ви можете прочитати у травневому номері  журналу «Довідник головної медичної сестри»

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
106008

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді