В Україні вперше була проведена унікальна ендоскопічна операція на серці

30 серпня у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова була проведена ендоскопічна операція на серці з мінімальним розрізом.

30 серпня у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова (НІССХ ім. М. Амосова) вперше серед країн СНД була проведена унікальна операція на серці, а саме ендоскопічна операція на серці з мінімальним розрізом. Мова йде про виконання міні-інвазивних пластичних втручань на клапанах серця з використанням відеоторакоскопії.

Операція була проведена бригадою українських кардіохірургів НІССХ ім. М. Амосова і тривала понад три години. Перед операцією серце пацієнта було штучно зупинене на 30 хвилин. Ультразвукова камера, що введена в пересердя через стегнову вену дозволяє побачити все, що відбувається в середині.

З консультативною метою НІССХ ім. М. Амосова відвідали одні з найвідоміших фахівців в області торакоскопічної кардіохірургії в Європі, зокрема, професор Обадеш Жан Франсуа з Леона (Франція).

Пластика мітрального клапана з використанням відеотораскопіі вперше провели в Бельгії ще в 1998 році. Сьогодні ж Україна стала першою країною в Східній Європі , де також застосували цю методику.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128863

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10327

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді