Держслужба України соцзахворювань запроваджує нові проекти для пілотних регіонів

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Про це йшла мова під час робочої зустріч у Міністерстві охорони здоров’я. Окрім цього, було обговорено питання удосконалення безпеки крові та донорства в Україні.

У Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) обговорили питання удосконалення безпеки крові та донорства в Україні. У робочій зустрічі взяли участь представники МОЗ, Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань (Держслужби України соцзахворювань), а також експерти Американського міжнародного альянсу охорони здоров’я США (АМАОЗ) та Центрів контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США (далі — CDC).

Під час зустрічі було наголошено, що сьогодні важливо сформувати цілісну національну політику з безпеки крові, а також створити платформу для удосконалення існуючого законодавства, що регулює відносини, пов’язані з донорством крові.

Окрім цього було зазначено, що у трьох пілотних регіонах України — Житомирському, Київському та Луганському — готуються до впровадження пілотні проекти, що стосуються поліпшення роботи лабораторної мережі.

Також, під час зустрічі міжнародні експерти проінформували про завершення оцінки центрів крові та трансфузіологічних відділень у
7-ми пілотних областях України. Основні висновки, оцінки та рекомендації  найближчим часом будуть викладені в офіційному звіті та надіслані до Держслужби України соцзахворювань, МОЗ України, а також пілотних закладів.

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2025 році

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
106717

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді