Врахування гендерного компоненту у боротьбі з ВІЛ-інфекціями/СНІДом

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Розроблено та презентовано збірник методичних рекомендацій «Застосування гендерного підходу до при плануванні відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу».

За статистичними даними Організації об’єднаних націй (ООН) половина всіх ВІЛ-інфікованих людей — жінки, і ця цифра продовжує зростати. В Україні протягом 2012 року частка нових випадків інфекції склала 55,4% серед чоловіків та 44,6% серед жінок. Окрім цього, за статистикою жінки інфікуються в більш ранньому віці, ніж чоловіки.

Ще у 2001 та 2006 роках у Декларації Генеральної Асамблеї ООН Про відданість справі боротьби з ВІЛ/СНІДом визначено необхідність вирішення проблем гендерної нерівності як одного з основних чинників епідемії. В Україні вже не вперше підіймається питання впровадження гендерного компоненту в програмах протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Нещодавно був презентований збірник методичних рекомендацій «Застосування гендерного підходу до при плануванні відповіді на епідемію ВІЛ-інфекції/СНІДу».

Збірник являє собою систему практичних та теоретичних рекомендацій, щодо забезпечення гендерної рівності у боротьбі з ВІЛ-інфекціями/СНІДом. Зокрема, мова йде про окреме врахування потреб та особливостей психо-соціального, фізіологічного та суспільного розвитку жінок та чоловіків; пропонується ряд заходів, націлених на розвінчання гендерних стереотипів.

У документі особлива увага надається профілактиці захворювання. Пропонується здійснити навчання з гендерних питань серед медиків загального профілю, соціальних працівників, педагогів, фахівців правоохоронних органів та пенітенціарної системи, журналістів, громадських осередків.

Протягом останніх двох тижнів у столиці відбулася низка нарад за участю фахівців центрів профілактики та боротьби зі СНІДом з усіх регіонів України. Адже, за словами представника держслужби України соцзахворювань, рівень ефективності та успішності врахування гендерної складової в національній політиці протидії ВІЛ та СНІДу залежить від належного виконання цих рекомендацій на регіональному рівні.

додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

СОПи для медсестер: зразки

Зібрали СОПи для медсестер, які можуть знадобитися в щоденній роботі. Зокрема визначили й ті, що актуальні під час воєнного стану
266817

Переломи середньої зони обличчя: види, підходи до діагностики та лікування

До переломів середньої зони обличчя належать переломи верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти. Про діагностику та методи лікування цих переломів читайте у статті
183

Ботулізм: збудник, симптоми, лікування

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
12544

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді