«Кожний громадянин повинен мати можливість купити в аптеці необхідний препарат», — Інна ДЕМЧЕНКО

У Державній службі України з лікарських засобів обговорили нагальні питання фармацевтичного ринку України. Зокрема: чому в Україні відсутні деякі лікарські засоби?

24 вересня у Державній службі України з лікарських засобів (Держлікслужбі України) відбулась зустріч представників відомства з вітчизняними пацієнтськими організаціями. Зустріч була ініційована Держслужбою, як реакція на ряд звернень пацієнтських організацій з приводу доступності деяких груп хворих до лікування.

Під час обговорення особлива увага була приділена питанням відсутності на фармацевтичному ринку деяких лікарських засобів. Зокрема, однією з проблем є те, що ринок формують бізнес-компанії, які керуються вигодою в політиці імпорту та дистрибуції препаратів на територію України, а не філантропією.

Цю проблему не так просто вирішити, адже Держлікслужба України не має законодавчих важелів впливу на процедуру реєстрації (перереєстрації) лікарських засобів та бізнес-процеси, що пов’язані з їх ввезенням до України. Незважаючи на це, представники Держлікслужби України та пацієнтських організацій вирішили не залишатися осторонь цього питання. Було запропоновано розпочати переговори щодо співпраці з ДК «Ліки України» та приватними компаніями-імпортерами, які повинні взяти на себе обов’язки поліпшення доступу до препаратів, які не є зараз загальнодоступними через бізнес-інтереси фармацевтичних компаній.

Окремо була розглянута можливість скорочення часу, який витрачається на реєстрацію (перереєстрацію) лікарських засобів. Так, згідно ініціатив Держлікслужби України, якщо лікарський засіб вже зареєстрований в Європейському Союзі, то він не повинен проходити повторні процедури в ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України». Відповідні пропозиції у вигляді проекту постанови Кабінету Міністрів України опубліковані на офіційному сайті Держлікслужби України 18 лютого 2013 року.

«Усі ми живемо в одній державі, кожен з нас може зустрітись із проблемою відсутності необхідних лікарських засобів. Тому це спільне питання, і ми не можемо, і не маємо права його ігнорувати. Кожний громадянин повинен мати можливість купити в аптеці необхідний препарат», — зазначила Перший заступник Голови Держлікслужби України Інна  ДЕМЧЕНКО.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128867

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді