GMP-сертифікація: бути чи не бути?

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) пропонує скасувати GMP-сертифікацію для вакцин, а лікарі вважають, що тільки така сертифікація гарантує якість вакцини.

Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) пропонує скасувати GMP-сертифікацію для вакцин. Відповідний проект постанови Уряду був розміщений на офіційному сайті відомства.

Наразі при реєстрації імунобіологічних препаратів обов’язковим є підтвердження відповідності умов виробництва медичних імунобіологічних препаратів вимогам належної виробничої практики (GMP), яке надається Державною службою України з лікарських засобів (Держлікслуюбою). На думку фахівців МОЗ це заважає потраплянню на ринок деяких імунобіологічних препаратів російського виробництва.

Проте, лікарі впевнені — GMP-сертифікація гарантує безпеку на якість вакцин. Саме GMP-сертифікат означає, що продукція вироблена в суворій відповідності з необхідним хімічним складом в умовах, що не допускають попадання сторонніх речовин, а також належним чином упакована, що гарантує збереження всіх властивостей протягом терміну придатності.

На думку експертів будь-які вакцини російського або індійського походження потребують належних перевірок, а отже проведення сертифікації таких препаратів є обов’язковою.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128867

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді