Хронічні захворювання — один з головних чинників жіночої смертності

За даними ВООЗ у 2011 році середній вік жінок у 46 країнах перевищував 80 років, у той час як в африканських регіонах ВООЗ цей показник значно менший — 58 років.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підготувала інформаційний бюлетень, в якому йдеться мова про проблеми здоров’я жінок у різний віковий період.

Зокрема, за даними ВООЗ у 2011 році середній вік жінок у 46 країнах перевищував 80 років, у той час як в африканських регіонах ВООЗ цей показник значно менший — 58 років.

На сьогодні головними чинниками смертності жіночого населення є:

  1. ВІЛ/СНІД. У 2011 році близько 492 тисяч жінок віком 15–24 років у країнах з середнім та низьким рівнем розвитку були інфіковані ВІЛ. Більше того, ВІЛ/СНІД є головною причиною смертності жінок репродуктивного (15–44 роки) та дорослого (20–59 років) віку.
  2. Травми. У країнах з високим та середньо-високим рівнем доходу першою за значущістю причиною смерті серед дівчаток-підлітків є травми в результаті дорожньо-транспортних аварій. Серед жінок дорослого віку самоушкодження і травми в результаті дорожньо-транспортних аварій входять до десятки основних причин смерті.
  3. Інвалідність. Одна з головних причин смертності жінок дорослого віку та літніх жінок — інвалідність. Жінки-інваліди мають нижчі показники здоров’я, більш низькі рівні освіти і економічної участі і більш високі показники зубожіння, ніж інші жінки.Серед жінок літнього віку головними проблемами є поганий зір (у тому числі катаракта), погіршення слуху, артрит, депресію і деменцію.
  4. Туберкульоз. За статистичними даними у країнах з низьким рівнем життя туберкульоз входить до п’ятірки головних причин смертності серед дорослих жінок.
  5. Неінфекційні захворювання. Вони є головними чинниками смертності літніх жінок. Зокрема на перше місце дослідники ставлять серцево-судинні та онкологічні захворювання.
  6. Вагітність та пологи. Материнська смертність є однією з гострих проблем сучасного суспільства.  В результаті ускладнень вагітності та пологів близько 287 тисяч жінок, причому 99% з цих випадків смерті відбувається в країнах, що розвиваються.

 

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128867

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10329

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді