Україна поступово крокує до впровадження автоматизованої системи відстеження лікарських засобів в обігу (далі — Системи). Після успішної апробації Системи, що відбулась у липні 2013 року, український фармацевтичний ринок готується до наступного рівня: промислової апробації та поступового переходу до першого етапу впровадження Системи.
Поступовий перехід до автоматизованої системи відстеження лікарських засобів в обігу буде здійснюватись наступним чином:
- Перша черга (2012–2013 роки) — впровадження Системи в інформаційне середовище Державної служби України з лікарських засобів (Держлікслужби України), створення бази даних, що забезпечить внесення інформації щодо кодування упаковок лікарських засобів виробниками, дистриб’юторами та інше. Залучення вітчизняного виробника та/або іноземного виробника (імпортера) лікарських засобів для пілотної експлуатації Системи з метою відслідковування та ідентифікації упаковки лікарського засобу при реалізації кінцевому споживачу.
- Друга черга (2013–2014 роки)— підключення до системи виробників та оптових (дистриб’юторських) компаній, з метою відслідковування та ідентифікації упаковки лікарського засобу на етапі проходження від виробника до дистриб’ютора.
- Третя черга (2015–2016 рік) — підключення до системи кінцевих реалізаторів: торгівельних точок (аптек), лікувальних та лікувально-профілактичних закладів, з впровадженням функцій контролю за рухом лікарського засобу від виробництва до реалізації, з контролем реалізації засобів за рецептами їх вартості та формуванням даних для відшкодування витрат пільговим категоріям громадян.
Головна мета впровадження системи — унеможливлення потрапляння фальсифікованих лікарських засобів на ринок України. Кожен лікарський засіб буде маркуватись спеціальним штрих-кодом (GS1 ECC200 (data-matrix). Саме завдяки цьому коду можна буде ідентифікувати лікарський засіб.