Доставка лікарських засобів поштою

Міністерство охорони здоров’я України затвердило склад робочої групи для вирішення питання щодо впровадження послуги з доставки лікарських засобів поштою.

Питання щодо можливості і доцільності впровадження послуги з доставки поштових відправлень із лікарськими засобами обговорюється вже тривалий час.

З метою опрацювання цього питання Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) затвердило склад робочої групи. Це регламентується наказом МОЗ «Про утворення робочої групи для опрацювання питання щодо запровадження послуги з доставки поштових відправлень з лікарськими засобами» від 27.11.2013 № 1017 (далі — наказ МОЗ № 1017).

До складу робочої групи увійшли 13 осіб, у тому числі фахівці профільного міністерства, Державної служби України з лікарських засобів, ДП «Державний експертний центр МОЗ України», Українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта», представники громадських організацій. Голова робочої групи — Олександр КАЧУР, перший заступник Міністра охорони здоров’я України.

Згідно з наказом МОЗ № 1017 перше засідання робочої групи мало відбутися до 1 грудня 2013 року, наступні засідання будуть проводитися в разі потреби. При цьому до участі в діяльності робочої групи в установленому порядку можуть залучатися фахівці й представники інших органів виконавчої влади, громадських організацій, незалежні експерти і т.д.

Нагадаємо, що відповідно до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, оптової, роздрібної торгівлі лікарськими засобами забороняється дистанційна (через інтернет) торгівля препаратами, а також їх продаж поштою і через будь-які установи, крім аптечних. Крім того, заборонено транспортування препаратів у поштових відправленнях.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128867

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10330

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді