Держлікслужба інформує про медичну продукцію, яка становить серйозний ризик чи відкликається з ринку

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

З 01.01.2014 по 26.01.2014 на сайтах європейських організацій, що здійснюють державний ринковий нагляд, розміщено перелік повідомлень про продукцію, що становить серйозний ризик, в тому числі повідомлень про продукцію, яка відкликається з ринку.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку розроблення та перегляду секторальних планів ринкового нагляду, моніторингу та звітування про їх виконання»  від 26.12.2011 № 1410 Держлікслужба України, як орган ринкового нагляду, здійснює аналіз повідомлень міжнародних, регіональних та іноземних систем про продукцію, що становить серйозний ризик.

За період з 01.01.2014 по 26.01.2014 на сайтах європейських організацій, що здійснюють державний ринковий нагляд, розміщено перелік повідомлень про продукцію, що становить серйозний ризик, в тому числі повідомлень про продукцію, яка відкликається з ринку:

  • Британського Агентства лікарських засобів і продукції охорони здоров’я (MedicinesandHealthcareproductsRegulatoryAgency - MHRA) – 4;
  • Французького Національного агентства з безпеки медичної продукції (FrenchAgencyfortheSafetyofHealthProducts - AFSSAPS) – 10;
  • Швейцарського Національного агентства медичної продукції (SwissAgencyforTherapeuticProducts - Swissmedic) – 32;
  • Німецького Федерального Інституту лікарських засобів і медичних виробів (FederalInstituteforDrugsandMedicalDevices) – 55.

Переглянути детальну інформацію можна на сайті Держлікслужби України в розділі «Небезпечні вироби медичні», або на сайтах європейських організацій (активні посилання наведені вище).

Додатково інформуємо, що відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26.12.2011 № 1401 «Про затвердження Порядку подання повідомлення про продукцію, яка не відповідає загальній вимозі щодо безпечності продукції, органам державного ринкового нагляду»:

«Якщо виробникам або розповсюджувачам продукції стало відомо або повинно бути відомо на підставі наявної в них інформації, що продукція, яку вони ввели в обіг/розповсюдили, становить ризики для споживачів (користувачів), несумісні із загальною вимогою щодо безпечності продукції, вони зобов’язані протягом двох робочих днів повідомити про це відповідний орган державного ринкового нагляду, в тому числі про вжиті заходи із забезпечення безпечності такої продукції, за формою згідно з додатком».

Повідомлення необхідно надсилати на адресу Держлікслужби України, які згодом будуть розміщені на сайті Держлікслужби України у розділі «Україна».

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
104557

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді