Затверджено форми документів про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Алгоритм дій працівників закладу охорони здоров’я, у якому виявлена дитина, покинута матір’ю (батьком), іншими родичами або її законним представником.

Міністерство охорони здоров’я України наказом від 17.12.2013 № 1095/1239 затвердило форми документів про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я або яку відмовилися забрати батьки чи інші родичі, про підкинуту чи знайдену дитину та Інструкції про порядок їх заповнення (далі — Наказ № 1095/1239).  

Так, згідно з інструкцією, Акт закладу охорони здоров’я та органу внутрішніх справ України про дитину, покинуту в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я складається працівниками закладу охорони здоров’я, у якому виявлена дитина, покинута матір’ю (батьком), іншими родичами або її законним представником, у присутності працівника органу внутрішніх справ та представника служби у справах дітей за місцезнаходженням закладу охорони здоров’я. Про виявлення такої дитини керівник негайно повідомляє територіальний орган внутрішніх справ та територіальну службу у справах дітей.  Акт складається у трьох примірниках, підписується працівниками закладу охорони здоров’я, якими складено документ та працівниками органу внутрішніх справ та служби у справах дітей. Документ засвідчується печатками. Подальше влаштування дитини здійснюється відповідно до законодавства органом опіки та піклування за місцезнаходженням закладу охорони здоров’я, у якому дитину покинуто, про що приймається відповідне рішення, тому в Акті зазначається лише установа, де дитина тимчасово перебуватиме до прийняття такого рішення.

Також Наказом № 1095/1239 затверджено:

  • Форму Акта органу внутрішніх справ України та закладу охорони здоров'я про підкинуту чи знайдену дитину та її доставку, який складається службовою особою органу внутрішніх справ за місцем виявлення дитини в присутності медичного працівника закладу охорони здоров'я, який викликається на вимогу службової особи органу внутрішніх справ.
  • Форму Заяви батьків (матері або батька), інших родичів або законного представника про відмову забрати дитину з пологового будинку, іншого закладу охорони здоров’я, яка заповнюється матір’ю або батьком, іншими родичами або законним представником дитини, яку вони відмовилися забрати з пологового будинку, іншого закладу охорони здоров'я (за згодою матері дитини).
  • Форму Акта закладу охорони здоров’я та органу внутрішніх справ України про дитину, яку батьки (матір або батько), інші родичі або законний представник відмовилися забрати з пологового будинку, іншого закладу охорони здоров’я складається працівниками закладу охорони здоров’я, у якому виявлена дитина, яку батьки (матір або батько), інші родичі або законний представник відмовилися забрати з пологового будинку, іншого закладу охорони здоров’я, у присутності працівника органу внутрішніх справ, представника служби у справах дітей та працівника центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцезнаходженням закладу охорони здоров’я.

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
104552

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді