В Україні планують змінити єдиний реєстр хворих на цукровий діабет

У Міністерстві охорони здоров’я розробили проект наказу «Про затвердження Положення про реєстр дорослих, які хворіють на цукровий діабет».

За прогнозами Міжнародної діабетичної федерації кількість пацієнтів з цукровим діабетом до 2025 року в світі збільшиться зі 190 до 400 мільйонів осіб. Згідно з даними епідеміологічних досліджень, захворюваність на цукровий діабет зростає вдвічі кожні 15 років.

Станом на кінець 2012 року в Україні налічувалося понад 1,3 мільйони осіб, які хворіють на цукровий діабет.

Чинний порядок ведення реєстру хворих на цукровий діабет затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) від 28.05.2009 № 365.

У МОЗ зазначають, що цей наказ не відповідає вимогам діючого Закону України «Про захист персональних даних» та, як наслідок, реєстр хворих на цукровий діабет належним чином не функціонує.

З огляду на викладене, а також з метою приведення своїх нормативно-правових актів у відповідність до законодавства з питань захисту персональних даних у МОЗ було розроблено проект наказу «Про затвердження Положення про реєстр дорослих, які хворіють на цукровий діабет».

Новий єдиний реєстр дасть змогу:

  • підвищити ефективність та своєчасність надання медичної допомоги хворим на цукровий діабет;
  • формувати узагальнені статистичні та аналітичні дані і звіти щодо показників захворюваності, смертності та факторів, що впливають на перебіг хвороби;
  • забезпечити достовірність статистичної інформації, планування та розрахунку кількості лікарських засобів та медичних виробів, що закуповуються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів для забезпечення пацієнтів, які страждають на цукровий діабет.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
21555

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4619

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію, як мінімізувати ризик алергічної реакції унаслідок застосування антибіотиків і чи доцільно проводити пробу на індивідуальну чутливість до ЛЗ
119699

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді