Всесвітня організація охорони здоров’я надасть допомогу громадянам, які постраждали під час масових акцій в Україні

ВООЗ планує передати в Україну перелік необхідних лікарських засобів, а також надати допомогу постраждалим, які потребують протезування.

5 березня 2014 року відбулась зустріч Міністра охорони здоров’я України Олега МУСІЯ з главою бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні Доріт НІЦАН КАЛУСКІ.

Ключовою темою розмови було співробітництво між Міністерством охорони здоров’я України (МОЗ) та представництвом ВООЗ в Україні на сучасному етапі.

Пані КАЛУСКІ передала новопризначеному керівнику Міністерства охорони здоров’я України вітання від Директора Європейського регіонального бюро ВООЗ Жужанни ЯКАБ та запрошення відвідати офіс організації у Женеві, зокрема взяти участь у найближчому засіданні Всесвітньої Асамблеї охорони здоров’я у травні поточного року. «Ми б хотіли продовжити і примножити конструктивну співпрацю, яка склалася у нас з Міністерством протягом попередніх років», — зауважила керівник бюро ВООЗ в Україні.

У свою чергу, Олег МУСІЙ запевнив співрозмовницю у тому, що традиція тісної взаємодії між очолюваним ним відомством та бюро ВООЗ в Україні буде продовжена на якісно новому рівні, як і між Україною та Всесвітньою організацією охорони здоров’я загалом.

Доріт НІЦАН КАЛУСКІ розповіла про основні види допомоги, яку ВООЗ має намір надати Україні у нинішній складній ситуації. «Ми отримали перелік лікарських засобів, які збираємося передати в якості гуманітарної допомоги для лікування постраждалих під час масових акцій», — зазначила вона. Крім того, до бюро ВООЗ в Україні поступили запити від людей, які потребують протезування. Ще одним важливим видом допомоги з боку ВООЗ, за словами пані КАЛУСКІ, має стати психологічна реабілітація громадян України з посттравматичним синдромом. Нагадавши, що вона є громадянкою Ізраїлю, керівник ВООЗ в Україні запропонувала: «Допомогу українським громадянам, постраждалим під час масових акцій, можуть забезпечити ізраїльські лікарі, оскільки мають великий досвід з надання психологічної допомоги людям, що потрапили в епіцентр бойових дій».

В розвиток цієї теми керівник МОЗ України повідомив про те, що напередодні в Міністерстві відбулася велика нарада щодо заходів з надання медичної, психологічної та соціальної реабілітації постраждалим і учасникам акцій громадського протесту та членам їхніх сімей. «МОЗ України не лише бере на себе всі функції з організації лікування та фізичної і психологічної реабілітації постраждалих під час сутичок, але й забезпечує залучення до цього всієї медичної служби країни», — наголосив Міністр, зазначивши, що Україна буде вдячна за допомогу в цьому і ВООЗ, і медикам Ізраїлю.

Крім того, співрозмовники обговорили питання співробітництва між Україною та ВООЗ у сфері боротьби з неінфекційними хворобами, протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, а також деякі аспекти епідеміологічної ситуації в Україні тощо.

Окрему увагу було приділено перспективам розвитку медичної галузі України в цілому. Сторони висловились за підпорядкування всіх систем охорони здоров’я МОЗ, якнайширше залучення громадськості до управління галуззю. Олег МУСІЙ поінформував Доріт НІЦАН КАЛУСКІ про те, що на останньому засіданні Уряду Прем’єр-міністр України Арсеній ЯЦЕНЮК прийняв рішення щодо необхідності ґрунтовного опрацювання нової моделі вітчизняної охорони здоров’я, пріоритетом якої має стати пацієнт.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128878

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10338

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді