Ситуація із захворюваністю на грип та інші ГРВІ в Україні за 31 березня ― 6 квітня 2014 року

З початку епідемічного сезону 2013–2014 років на території України серед хворих на грип зареєстровано 16 лабораторно підтверджених летальних випадків, із них один – за звітний тиждень.

За інформацією  прес-служби Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ) та Центру грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій Державного закладу «Український центр з контролю та моніторингу захворювань Міністерства охорони здоров'я України», за період з 31 березня по 6 квітня 2014 року показники захворюваності на грип та інші ГРВІ не перевищують епідемічні пороги і знаходяться в межах від 3,7% в (Черкаська область) до 81% (Івано-Франківська область).

За звітний тиждень на грип та ГРВІ захворіло 159 384 особи, із них 100 733 (62%) становлять діти віком до 17 років. Показник захворюваності на грип та інші ГРВІ (сумарно) серед населення України складає 36,6 на 10 тисяч. Необхідно зазначити, що починаючи з цього тижня при аналізі захворюваності на респіраторні вірусні інфекції в Україні дані по АР Крим не враховуються.

Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ зареєстровано в Київській області (57,3 га 10 тисяч населення), а найменший у Харківській області (17,0 на 10 тисяч населення).

За звітний тиждень кількість госпіталізованих осіб зменшилась на 21%, при цьому спеціалізовану медичну допомогу отримали 1817 дорослих та 4842 дітей до 17 років. У порівнянні з минулим тижнем темп приросту захворюваності на грип та інші ГРВІ серед дорослих та дітей до 17 років зменшився відповідно на 16,9% та 14,4%.

З початку епідемічного сезону 2013–2014 років на території України серед хворих на грип зареєстровано 16 лабораторно підтверджених летальних випадків, із них один – за звітний тиждень. Половина з них зареєстрована серед вікової групи 30 – 50 років. Необхідно зазначити, що всі померлі особи не отримали щеплення проти грипу в цьому епідсезоні.

З початку епідемічного сезону вакциновано проти грипу 246 915 осіб. Обсяг щепленнями проти грипу осіб груп ризику становить 18,3% від загальної кількості запланованих. Необхідно зазначити, що кращі показники щеплень відзначаються серед осіб, що перебувають у спеціалізованих колективах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку, будинках дитини тощо) та персоналу медичних закладів. Питома вага дитячого населення, серед щеплених осіб проти грипу, становить 16%.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6246

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
22037

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді