Які зміни планують внести до календаря профілактичних щеплень в Україні?

Одним з головних нововведень, що запропоновані проектом, стала зміна термінів введення вакцини проти кашлюку, дифтерії, правцю і поліомієліту.

На громадське обговорення було винесено проект наказу Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження календаря профілактичних щеплень в Україні» (далі — проект). Проект на меті затвердження календаря профілактичних щеплень в Україні та спрямований на забезпечення епідемічного благополуччя населення України та попередження інфекцій, керованих засобами специфічної профілактики.

Одним з головних нововведень, що запропоновані проектом, стала зміна термінів введення вакцини проти кашлюку, дифтерії, правцю і поліомієліту. Відповідно до діючого календаря, щеплення проводяться дітям в три, чотири і п’ять місяців. За новою редакцією їх проводитимуть у два, чотири і шість місяців. Такі зміни вносяться для того, щоб приблизити календар до європейських стандартів.

Ще одна зміна — вилучення з переліку щеплень вакцини проти дифтерії, яке проводиться у 23 роки, оскільки на сьогодні це щеплення не актуальне ні в одній з європейських країн, а також скасована вакцинація проти дифтерії та правцю, яке проводиться у 18 років (залишається в 14 років і через кожні 10 років дорослим).

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128885

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді