За інформацією прес-служби Міністерства охорони здоров'я України для належної організації оздоровчої кампанії 2014 року проведено засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій обласної державної адміністрації щодо епідемічної ситуації в області з гострих кишкових інфекцій, холери та додаткових заходів з метою недопущення епідемічних ускладнень, пов’язаних із роботою дитячих оздоровчих закладів.
З 21 до 23 травня 2014 року членами координаційної ради з оздоровлення дітей здійснено перевірку заміських дитячих закладів оздоровлення й відпочинку, незалежно від форми власності й підпорядкування. Готовність закладів становить 95%, директорам доручено забезпечити 100% готовність до кінця травня.
Відповідно до законодавства України за рахунок бюджетних коштів у першочерговому порядку оздоровитися мають діти, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. В області мешкає 124 107 дітей шкільного віку. Протягом літнього періоду 2014 року заплановано охопити послугами оздоровлення та відпочинку 101 018 дітей, що становить 81% від їх загальної кількості.
Згідно з чинним законодавством, в області планують стовідсотково оздоровити дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, охопити послугами оздоровлення та відпочинку 70% дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей.
Одним із основних чинників забезпечення якісного оздоровлення та відпочинку дітей є належне та своєчасне фінансування, яке здійснюється за рахунок коштів державних та місцевих бюджетів, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та залучених коштів, які не заборонені чинним законодавством.
Протягом літа в області розпочне роботу 21 заклад оздоровлення: позаміських — 18; санаторного типу — 3; дитячих закладів відпочинку — 943, з них праці та відпочинку — 271, наметових містечок — 1, таборів із денним перебуванням — 671.