Польські медики поділилися досвідом з надання невідкладної медичної допомоги

В Мєндзиздроях (Польща) відбулося навчання фахівців Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Навчання українських медиків проводилося в межах співпраці Польської Асоціації працедавців екстреної медичної допомоги та прикарпатського центру.

Першу групу з 13 осіб, до складу якої увійшли лікарі і фельдшери, було відібрано для навчання за програмою підготовки інструкторів Американського Товариства кардіологів за протоколами BLS та ACLS. Після навчання, скадання іспитів та отримання сертифікатів ці спеціалісти передаватимуть набутий досвід і знання своїм колегам в Україні.

Навчання проходило як теоретично, так і практично. Медичні працівники Івано-Франківського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф засвоїли основні протоколи надання невідкладної медичної допомоги згідно з сучасними міжнародними стандартами у невідкладних станах у дорослих і дітей.

Другий етап навчань, за участю польських колег, відбудеться в Україні наприкінці червня. У цей період група українців, що була у Польщі, удосконалюватиме набуті навички та складатиме іспити, а нова група медичних працівників центру екстреної медичної допомоги, орієнтовно 30 осіб, розпочне своє навчання від початку.

Географічний принцип відбору учасників навчань полягає у тому, щоби у кожному куточку Прикарпаття до кінця поточного року працювала хоча б одна спеціалізована бригада екстреної медичної допомоги найвищого рівня фахової кваліфікації.

Уквітчала навчання приємна подія − українські медики отримали від станції швидкої допомоги в Щецині обладнаний реанімобіль на базі Mercedes-Benz. Це вже другий автомобіль подарований польськими колегами, перший такий реанімобіль уже чергує на Прикарпатті.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128891

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10343

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді