Часткове відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію: проект продовжує функціонувати у 2014 році

За словами Василя НЕТЯЖЕНКО, до кінця 2014 року держава виділила на проект майже 139 мільйонів гривень. Ці кошти вже розподілені між регіонами. Тепер кожен хворий на гіпертонію може отримати відшкодування вартості ліків при наявності рецепта від лікаря.

У Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг, присвячений продовженню у 2014 році реалізації Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію (далі — Пілотний проект).

Головний позаштатний терапевт МОЗ Василь НЕТЯЖЕНКО повідомив, що відповідно Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 12.02.2014 № 42, відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію продовжено у 2014 році.

Таке рішення Уряду було прийнято згідно з успішною реалізацією проекту в минулі роки. Лише в 2013 році відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%. А кількість викликів «швидкої» з приводу гіпертонічних кризів зменшилися на 17%. Загалом Пілотним проектом охоплено майже 7 мільйонів осіб.

За словами Василя НЕТЯЖЕНКО, до кінця 2014 року держава виділила на проект майже 139 мільйонів гривень. Ці кошти вже розподілені між регіонами. Тепер кожен хворий на гіпертонію може отримати відшкодування вартості ліків при наявності рецепта від лікаря.

Головний позаштатний терапевт МОЗ також нагадав, що для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група — ліки, вартість яких відшкодовується на 90%, друга група — на 60–80%, а третя — ліки, вартість яких не відшкодовується у випадку зниження ціни.

Нагадаємо, що з 1 червня 2012 року в Україні реалізовується Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою,  головна мета якого — зниження захворюваності населення на гіпертонічну хворобу та підвищення доступності лікування шляхом зниження його вартості.

Ефективний керівник медсестринського персоналу

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
6235

Туга пов’язка для зупинення кровотечі: алгоритм накладання

Тиснуча пов'язка — дієвий засіб зупинки венозної кровотечі, також вона дає змогу зменшити втрати артеріальної крові. Збережіть алгоритм накладання пов'язки та викорисовуйте для допомоги пацієнтам
22016

Гемофілія: симптоми, класифікація, лікування

Клінічні прояви, класифікація, діагностика та лікування: до Всесвітнього дня гемофілії 17 квітня читайте та скачуйте протокол медичної допомоги при цьому захворюванні
4789

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді