Часткове відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію: проект продовжує функціонувати у 2014 році

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

За словами Василя НЕТЯЖЕНКО, до кінця 2014 року держава виділила на проект майже 139 мільйонів гривень. Ці кошти вже розподілені між регіонами. Тепер кожен хворий на гіпертонію може отримати відшкодування вартості ліків при наявності рецепта від лікаря.

У Міністерстві охорони здоров’я України (МОЗ) відбувся брифінг, присвячений продовженню у 2014 році реалізації Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для хворих на гіпертонію (далі — Пілотний проект).

Головний позаштатний терапевт МОЗ Василь НЕТЯЖЕНКО повідомив, що відповідно Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 12.02.2014 № 42, відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію продовжено у 2014 році.

Таке рішення Уряду було прийнято згідно з успішною реалізацією проекту в минулі роки. Лише в 2013 році відсоток звернень хворих на гіпертонічну хворобу до лікарів зріс до 75%. А кількість викликів «швидкої» з приводу гіпертонічних кризів зменшилися на 17%. Загалом Пілотним проектом охоплено майже 7 мільйонів осіб.

За словами Василя НЕТЯЖЕНКО, до кінця 2014 року держава виділила на проект майже 139 мільйонів гривень. Ці кошти вже розподілені між регіонами. Тепер кожен хворий на гіпертонію може отримати відшкодування вартості ліків при наявності рецепта від лікаря.

Головний позаштатний терапевт МОЗ також нагадав, що для пацієнтів встановлено три рівні часткового відшкодування вартості лікарських засобів: перша група — ліки, вартість яких відшкодовується на 90%, друга група — на 60–80%, а третя — ліки, вартість яких не відшкодовується у випадку зниження ціни.

Нагадаємо, що з 1 червня 2012 року в Україні реалізовується Пілотний проект щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою,  головна мета якого — зниження захворюваності населення на гіпертонічну хворобу та підвищення доступності лікування шляхом зниження його вартості.

До чого готуватися ЗОЗ після скасування Господарського кодексу

Статті за темою

Усі статті за темою

Алгоритми визначення групи крові

Скачайте алгоритми визначення групи крові. Докладні інструкції враховують необхідне обладнання, документацію та правила техніки безпеки
104659

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді