Європейський підхід лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда

В медичну практику введено Уніфікований клінічний протокол з надання екстреної, первинної, спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги та медичної реабілітації «Гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST».

В медичну практику введено Уніфікований клінічний протокол з надання екстреної, первинної, спеціалізованої та високоспеціалізованої медичної допомоги та медичної реабілітації «Гострий коронарний синдром з елевацією сегмента ST». Це регламентується наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження та впровадження медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги при гострому коронарному синдромі з елевацією сегмента ST» від 02.07.2014 № 455.

Протокол базується на принципах «доказової медицини», згідно якого змінюється системний підхід у наданні допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда.

Документ розроблений на основі постанови  «Гострий інфаркт міокарда з елевацією сегмента ST». Основна мета протоколу — створення послідовного та ефективного лікування хворого як на догоспітальному етапі, так і в стаціонарі.

Також розроблений алгоритм спрямування пацієнта з гострим коронарним синдромом в міській та сільській місцевостях, дій сімейних лікарів, екстреної медичної допомоги та відділень інтенсивної кардіологічної допомоги,  хірургів, реабілітологів.

Нагадаємо, що впровадження Уніфікованого клінічного протоколу у практику, позначиться на зниженні рівня смертності та ускладнень захворювань до європейських показників. Сприятиме розвитку і впровадженню високотехнологічних методів лікування та медичної реабілітації у клінічну практику,  шляхом розробки в закладах охорони здоров’я локальних протоколів медичної допомоги.

Атестація медичних працівників — 2025

Статті за темою

Усі статті за темою

Антибіотикотерапія: коли доцільно призначати та як уникнути побічних реакцій

18 листопада розпочинається Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. З’ясуйте, за яких умов доцільно призначати антибіотиотерапію та як мінімізувати ризики для пацієнта
128895

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
10345

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді