Наказом Міністерства охорони здоров’я України № 110 від 14.02.2012 року затверджена форма первинної медичної документації № 008/о «Журнал запису оперативних втручань в стаціонарі» та інструкція щодо ведення цього документа. У форму вносять інформацію про всі оперативні втручання, які були проведені в стаціонарі. Відповідає за правдивість цієї інформації лікар, який робив записи в ньому після проведення оперативного втручання. Він же ставить свій підпис після внесення даних до документа. Зберігають журнал в медичному закладі протягом п’ятдесяти років.
Читайте: "Обробка рук хірурга: правила, алгоритм, вимоги до оснащення"
Вимоги до ведення форми № 008/о
Журнал запису оперативних втручань в стаціонарі ведуть окремо для чистої та гнійної операційної. Записи до документа вносить лікар-хірург розбірливим почерком. Нормативні документи дозволяють вести документ на паперових носіях та в електронному вигляді.
Скачайте бланк форми № 008
Якщо в медичному закладі ведуть паперовий варіант журналу, його сторінки нумерують та прошивають. Журнал підписує головний лікар та завіряє печаткою медичного закладу. Електронна форма № 008/о повинна містити усю інформацію, яка є в паперовому варіанті журналу.
Читайте: "Вимоги до бактеріологічних лабораторій медичного закладу"
Дані форми № 008/о
В форму № 008/о вносять інформацію, яка стосується:
- хворого - прізвище, ім’я, по батькові;
- медичних працівників, які проводили оперативне втручання: прізвища та ініціали хірурга та анестезіолога, їх асистентів та операційної медичної сестри;
- ходу операції – зазначають вид знеболення, медичні препарати, що застосовувались під час оперативного втручання, тривалість операції;
- діагнозу, виставленого хворому до та після проведення операції.
Кожне оперативне втручання в формі № 008/о описують на окремому листку. Кожний запис завіряє своїм підписом лікар, який проводив оперативне втручання.