В посадовій інструкції лікаря з фізичної реабілітації, перш за все, визначають основну мету його роботи - відновлення здоров’я, функціонального стану і працездатності організму порушених травмами, фізичними, хімічними і соціальними чинниками.
Окремим пунктом інструкції визначають хто буде виконувати посадові обов’язки цього лікаря у разі його відсутності (хвороба, відпустка, відрядження тощо). Адміністрація закладу має подбати, аби у працівника був необхідний запас змінного медичного одягу.
Оскільки лікар буде працювати з пацієнтами над відновленням фізичних можливостей, в посадовій варто зазначити необхідні особисті якості працівника, а саме: комунікабельність, стресостійкість, чуйність та терпимість до хворих, вміння залагоджувати конфлікти.
Читайте: "Декларація про вибір лікаря первинної медичної допомоги: бланк і правила заповнювання"
Скачайте посадову інструкцію лікаря з реабілітаційної медицини
Обовязки лікаря з фізичної та реабілітаційної медицини
- Проведення лабораторно-інструментального обстеження стану хворого, визначення характеристик і тяжкості захворювання, здатність пацієнта перенести вплив відповідних реабілітаційних заходів.
- Визначення плану лікувальних, реабілітаційних, профілактичних та оздоровчих заходів, які найбільш ефективно забезпечують швидке одужання хворого та склад реабілітаційної команди (зокрема фахівців медичних нелікарських та немедичних спеціальностей).
- Очолювання мультидисциплінарної реабілітаційної команди, координування діяльності кожного з її членів.
- Контролювання динаміки й ефективності лікування, коригування реабілітаційних заходів, їх інтенсивності, враховуючи індивідуальні особливості хворого, зокрема його психосоціальні, біологічні особливості, вік, рівень освіти, умови життя тощо.
- За необхідності (рецидиву) вживання заходів щодо відповідної хвороби пацієнта, який отримує реабілітаційну допомогу у тому числі з використанням спеціалізованих методів та технік.
- Проведення диспансерного спостереження за хворими після їх виписування зі стаціонару з проведенням лікувально-профілактичних та оздоровчих заходів.
Читайте: "Контроль качества медицинской помощи и повышение эффективности"
- Невідкладна допомога при гострих станах, що виникають протягом реабілітаційних втручань, здійснювати нагляд за побічними реакціями лікарських засобів.
- Організація заходів експертно-реабілітаційної діагностики, участь у проведенні медико-соціальної експертизи.
- Участь у моніторингу здоров’я населення та обмеження життєдіяльності, сприяння поширенню знань з реабілітаційної допомоги серед населення.
- Ведення лікарської документації.