Медзаклади самостійно направлятимуть військовослужбовців на лікування за кордон

Спрощено механізм направлення на лікування за кордон захисників України

Медзаклади самостійно направлятимуть військовослужбовців на лікування за кордон

КМУ ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у звʼязку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон». Вона спрощую механізм направлення на лікування за кордон захисників України. Про це повідомили в МОЗ.

Як ЛКК встановлюють інвалідність дітям

Як зазначив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, це суттєвий крок, аби захисники України могли в максимально стислі строки отримати лікування чи реабілітацію за кордоном, без зайвих бюрократичних процедур. Забезпечення військовослужбовців необхідною медичною та реабілітаційною допомогою, реформа медико-соціальних експертних комісій та військово-лікарських комісій — один із пріоритетів уряду. 

Відповідно до постанову «Про внесення змін до Порядку направлення осіб із складових сил оборони та сил безпеки, постраждалих у звʼязку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на лікування за кордон», медзаклади, в яких захисники України перебувають на лікуванні та/або реабілітації, зможуть самостійно визначати необхідність направлення їх на лікування за кордон. Проводити консиліум військово-медичного закладу тепер не потрібно.

Тобто медзаклад, в якому захисник України перебуває на лікуванні, самостійно формуватиме висновок про необхідність направлення на лікування за кордон і надсилатиме документи до відповідного державного органу, що входить до складу сектору безпеки й оборони.

Раніше МОЗ нагадало, які документи потрібні для виїзду на лікування за кордон.

За матеріалом Експертус Медзаклад

 

додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

Переломи середньої зони обличчя: види, підходи до діагностики та лікування

До переломів середньої зони обличчя належать переломи верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти. Про діагностику та методи лікування цих переломів читайте у статті
118

Ботулізм: збудник, симптоми, лікування

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
12473

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді