Які документи потрібні для виїзду на лікування за кордон

Блок під заголовком новини 1Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Медична справа. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

КМУ змінив Правила перетинання державного кордону громадянами України (постанова КМУ від 27.01.2023 № 69). Утім порядок виїзду на лікування за кордон не змінився

Які документи потрібні для виїзду на лікування за кордон

Критерії направлення та категорії пацієнтів, медичну й реабілітаційну допомогу яким можуть надавати за кордоном, визначені наказом МОЗ від 05.04.2022 № 574 (далі — Критерії).

Радіаційна загроза: як підготуватися й уберегтися

Як і раніше, якщо пацієнти потребують довготривалої або дороговартісної медичної допомоги і медпослуг, надання яких нині в Україні значно обмежене, їх можна направляти на лікування в інші країни. Пропускають таких громадян через державний кордон за наявності:

  • документів, що підтверджують право на виїзд і в’їзд в Україну;
  • листа міністра охорони здоров’я України про погоджений з іноземною стороною перелік осіб, яких заклади охорони здоров’я іноземних держав можуть прийняти на лікування.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко зазначив, що пошук закордонних медзакладів для лікування українців здійснюють через платформу Early Warning and Response System (EWRS). Так, нещодавно вдалося евакуювати та доправити на спеціалізоване лікування 21 пацієнта. Українців прийняли в медзакладах Німеччини, Нідерландів, Норвегії, Польщі та Угорщини. Робота триватиме й надалі.

Відповідність Критеріям підтверджує форма первинної облікової документації № 027/о «Виписка із медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого». Її заповнює лікар ЗОЗ, який координує направлення для лікування за кордон.

Окрім того, пацієнтам дозволено виїжджати в супроводі одного із членів сім’ї першого ступеня споріднення, а саме батьків, чоловіка або дружини, дітей, у тому числі усиновлених.

За матеріалом "Експертус Медзаклад"

 

додаток

Як набирати бали БПР за новими критеріями

Статті за темою

Усі статті за темою

Переломи середньої зони обличчя: види, підходи до діагностики та лікування

До переломів середньої зони обличчя належать переломи верхньої щелепи, вилицевого та назо-етмоїдального комплексу та орбіти. Про діагностику та методи лікування цих переломів читайте у статті
71

Ботулізм: збудник, симптоми, лікування

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
12438

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді