Ліцензування виїзної медичної допомоги

271

Запитання

Чи ліцензувати окремо виїзну медичну допомогу?

Відповідь

Стоматологічна клініка отримала автомобіль швидкої і планує надавати допомогу поза місцем реєстрації надання медичних послуг, який зазначила в ліцензії. Ідеться про виїзну безплатну стоматологічну допомогу для військовослужбовців. Лікарі прибуватимуть до пацієнтів автомобілем швидкої допомоги, переобладнаним під кабінет. Чи не буде це порушенням Ліцензійних умов?

На запитання відповідає Юлія Нахімчук, заступник директора юридичної компанії «Медконсалтинг».

Суб’єкт господарювання має право надавати виїзну медичну допомогу. Це передбачає пункт 10 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою КМУ від 02.03.2016 № 285.

Що зміниться в ліцензуванні медичної практики

За місцем проживання чи перебування пацієнта заклади охорони здоров’я надають допомогу:

  • первинну;
  • спеціалізовану, яку можна надавати в амбулаторних умовах;
  • невідкладну та екстрену;
  • паліативну, зокрема психологічну;
  • у проходженні медичної реабілітації;
  • виїзну (мобільну) консультативно-діагностичну.

Окремої чи додаткової ліцензії на виїзну допомогу не існує. Адже в ліцензійних документах суб’єкт господарювання вказує лише лікарські спеціальності та спеціальності молодших спеціалістів з медичною освітою.

Отримати ліцензію на медичну практику лише на виїзну допомогу неможливо. Суб’єкт господарювання повинен мати основне місце провадження діяльності.

Якщо заклад охорони здоров’я отримав машину для виїздів, то ідеться про зміни в матеріально-технічній базі ліцензіата. Окрім того, наказом по закладу врегулюйте використання автомобіля для виїзної допомоги.

Нові вимоги до ліцензування медичної практики

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити ліцензію на медичну практику

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
46949

Ліцензія на провадження медичної практики в стоматології: які документи підготувати

Щоб провадити медичну практику в стоматології, спочатку отримайте ліцензію. Які документи підготувати для отримання ліцензії на медичну практику в стоматології, розповідаємо в статті
3766

Як повідомляти про зміни до ліцензії на медичну практику: вимоги МОЗ

Якщо медзаклад змінив найменування або засновника, розширює діяльність, закупив нове обладнання, то має повідомити про це орган ліцензування. Як внести зміни до ліцензії на медичну практику? Як оформити повідомлення? Куди і в який строк його слід надіслати? З’ясуємо далі
15994

Расширение медицинской лицензии

У медучреждения есть лицензия на медицинскую практику по сестринскому делу. Для работы с наркотиками нужно ввести в штат должность фельдшера, у которого есть право на такую деятельность. Противоречит ли это лицензионным условиям? Существует ли необходимость в прохождении фельдшером курсов сестринского дела? Нужно ли осуществлять расширение медицинской лицензии? Читайте комментарий юриста.
1354