Ліцензування виїзної медичної допомоги
Запитання
Чи ліцензувати окремо виїзну медичну допомогу?
Відповідь
Стоматологічна клініка отримала автомобіль швидкої і планує надавати допомогу поза місцем реєстрації надання медичних послуг, який зазначила в ліцензії. Ідеться про виїзну безплатну стоматологічну допомогу для військовослужбовців. Лікарі прибуватимуть до пацієнтів автомобілем швидкої допомоги, переобладнаним під кабінет. Чи не буде це порушенням Ліцензійних умов?
На запитання відповідає Юлія Нахімчук, заступник директора юридичної компанії «Медконсалтинг».
Суб’єкт господарювання має право надавати виїзну медичну допомогу. Це передбачає пункт 10 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, затверджених постановою КМУ від 02.03.2016 № 285.
Що зміниться в ліцензуванні медичної практики
За місцем проживання чи перебування пацієнта заклади охорони здоров’я надають допомогу:
- первинну;
- спеціалізовану, яку можна надавати в амбулаторних умовах;
- невідкладну та екстрену;
- паліативну, зокрема психологічну;
- у проходженні медичної реабілітації;
- виїзну (мобільну) консультативно-діагностичну.
Окремої чи додаткової ліцензії на виїзну допомогу не існує. Адже в ліцензійних документах суб’єкт господарювання вказує лише лікарські спеціальності та спеціальності молодших спеціалістів з медичною освітою.
Отримати ліцензію на медичну практику лише на виїзну допомогу неможливо. Суб’єкт господарювання повинен мати основне місце провадження діяльності.
Якщо заклад охорони здоров’я отримав машину для виїздів, то ідеться про зміни в матеріально-технічній базі ліцензіата. Окрім того, наказом по закладу врегулюйте використання автомобіля для виїзної допомоги.