Норми продуктів для передачі пацієнтам стаціонару
Запитання
Яким нормативним документом регламентовано перелік продуктів, які пацієнт може приносити із собою у заклад або отримувати як передачу? Чи є вимоги до обсягу таких продуктів?
Відповідь
Відповідно до санітарно-гігієнічних вимог до буфетних відділень Санітарних правил устрою, обладнання та експлуатації лікарень, пологових будинків та інших лікувальних стаціонарів (СанПіН 5179-90 від 29.06.1990) у місцях прийому передач та у відділеннях мають бути вивішені списки дозволених (із зазначенням їх граничної кількості) і заборонених для передачі продуктів.
Щодня чергова медична сестра відділення має перевіряти дотримання правил і термінів зберігання харчових продуктів, які зберігаються в холодильних відділеннях, в тумбочках хворих.
Передачі для хворих мають передавати в целофанових пакетах із зазначенням прізвища, ім’я, по батькові хворого, дати передачі.
При виявленні харчових продуктів із терміном придатності, що збіг, або які зберігаються без целофанових пакетів (в холодильниках), без вказівки прізвища, ім’я, по батькові хворого, а також мають ознаки псування, їх потрібно вилучити у харчові відходи.
Читайте: "Атестаційна справа медичної сестри"
Про правила зберігання передач хворого потрібно проінформувати при надходженні у відділення.
Перелік продуктів і їх кількість, які приносить у заклад охорони здоров’я пацієнт або отримує як передачу, не регламентується нормативними документами.
Лікар має надати хворому рекомендації щодо адекватного за калорійністю і збалансованого харчування. Цим рекомендаціям має відповідати їжа, яку пацієнт споживає у лікарняній їдальні та додатково у палаті.