Прийом аналізів в амбулаторії
Запитання
Центр первинної медичної допомоги передав лабораторні послуги на аутсорсинг. Якими нормативними документами щодо організації забору біологічних рідин для лабораторних досліджень в умовах амбулаторії керуватися в такому разі? Чи можна кров та сечу приймати в маніпуляційному кабінеті?
Відповідь
На це запитання в журналі «Управління закладом охорони здоров’я» відповідає лікар-інфекціоніст, Дануся Брезицька.
Як передати лабораторні дослідження на аутсорс
Забір організуйте в маніпуляційному кабінеті. Під час забору зразків біологічного матеріалу керуйтеся Методичними рекомендаціями «Порядок забору, транспортування та зберігання матеріалу для дослідження методом полімеразної ланцюгової реакції», затвердженими наказом МОЗ від 30.07.2013 № 662. Цей документ містить, зокрема, загальні вимоги до підготовки пацієнта, забору біологічних рідин, які можна використати для інших методів дослідження.
Окремих нормативних документів для закладів первинної медичної допомоги немає. Натомість у медзакладі мають бути СОПи з визначеним порядком забору для кожної процедури.
✅✅✅ Нові правила інфекційного контролю в Україні
В амбулаторії загальної практики — сімейної медицини можна організувати окреме приміщення, де приймати біологічний матеріал від пацієнтів, як-от сечу чи мокротиння. Забір крові можна організувати в маніпуляційному кабінеті. Для цього кабінет має бути оснащений усім необхідним, включно з холодильником, де забрану кров зберігатимете до транспортування.
Форми та зразки, зручні сервіси, база нормативних документів, поради, консультації, алгоритми дій