Скорочення сумісника: вихідна допомога

1471

Запитання

Чи виплачувати вихідну допомогу внутрішньому суміснику, якого звільняємо за скороченням (п. 1 ст. 40 КЗпП)? Працівник залишається працювати на основній посаді в комунальному некомерційному підприємстві.

Відповідь

На ваші запитання відповідає в журналі «Управління закладом охорони здоров'я» експерт із кадрових питань, Ірина Житкова.

Преміювання персоналу за виконання показників якості: тренінг
Так, обов’язково. Форма власності підприємства та форма працевлаштування працівника — основна робота чи сумісництво — не впливають на право працівника на вихідну допомогу в разі звільнення за скороченням чисельності та штату.

На підставі постанови КМУ від 22.11.2022 № 1306 із 25 листопада 2022 року втратила чинність постанова КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245. Також КМУ розпорядженням від 22.11.2022 № 1047-р скасував наказ Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 28.06.1993 № 43 (далі — Положення № 43).

До 25 листопада 2022 року керівники державних підприємств, установ, організацій мали право звільняти сумісників із підстав, передбачених законодавством, а також якщо приймали основного працівника чи обмежували сумісництво у зв’язку з особливими умовами та режимом праці, без вихідної допомоги (п. 8 Положення № 43).

Чи ознайомлювати працівників із наказами про зміну посадового окладу

Стаття 44 КЗпП передбачає, що роботодавець виплачує працівникові вихідну допомогу в розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо припиняє трудовий договір на підставі пункту 1 частини першої статті 40 КЗпП

Законодавство про працю регулює трудові відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності й галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором із фізичними особами (ч. 1 ст. 3 КЗпП).

Тобто законодавець не обмежує «внутрішніх» чи «зовнішніх» сумісників у праві отримати вихідну допомогу в разі звільнення.

 

 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
166