Зарахування часу військової служби до стажу для щорічної відпустки
Запитання
Чи зараховувати час військової служби до стажу для щорічної відпустки?
Відповідь
Економічний аналіз діяльності закладу охорони здоров’я
Зараховуйте час військової служби до 19.07.2022 до стажу для щорічної основної відпустки і не зараховуйте весь строк служби до стажу для щорічної додаткової відпустки.
До стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, зараховують час, коли працівник фактично не працював, але за ним згідно з законодавством зберігали місце роботи (посаду) та зарплату повністю або частково (у т. ч. час оплаченого вимушеного прогулу, спричиненого незаконним звільненням або переведенням на іншу роботу), крім випадків, коли за працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у т. ч. шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігали місце роботи і посаду на підприємстві на час призову (п. 2 ч. 1 ст. 9 пункту 2 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).
Із 19 липня 2022 р. роботодавці не зобов’язані зберігати середній заробіток за працівниками, яких увільнили від роботи на час військової служби. Тож до стажу для щорічної основної відпустки зарахуйте час військової служби до 19.07.2022. А ось до стажу для щорічних додаткових відпусток — ні.
До стажу роботи, що дає право на щорічні додаткові відпустки, зараховують:
1) час фактичної роботи зі шкідливими, важкими умовами або з особливим характером праці, якщо працівник зайнятий у цих умовах не менше половини тривалості робочого дня, встановленої для працівників цього виробництва, цеху, професії або посади;
2) час щорічних основної та додаткових відпусток за роботу зі шкідливими, важкими умовами і за особливий характер праці;
3) час роботи вагітних жінок, переведених на підставі медичного висновку на легшу роботу, на якій вони не зазнають впливу несприятливих виробничих факторів.
Підстава — частина 2 статті 9 Закону про відпустки.
Експертус Медзаклад допоможе:
⭐Скоротити час на пошук рішення
⭐Не проґавити жодної законодавчої зміни
⭐Перебудувати роботу під реформу галузі охорони здоров’я
⭐Швидко підготувати документ
⭐Знайти аргументи для перевіряльника
⭐Підвищити кваліфікацію на робочому місці