Військовий облік жінок з інвалідністю

663

Запитання

Чи ставлять на військовий облік жінок з інвалідністю?

Відповідь

Розгорнуту відповідь на це запитання в "Експертус Медзаклад" дали юрист із трудового права, сертифікований експерт із військового обліку Юлія Видиборець  та офіцер відділу організації військового обліку людських мобілізаційних ресурсів мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України Олексій Дудка.

Чи подавати особисті освітні портфоліо, якщо атестацію під час воєнного стану призупинено

Рішення ухвалить військово-лікарська комісія (ВЛК).

Одна з обов’язкових умов, щоби взяти жінку на військовий облік, — її придатність до проходження військової служби за станом здоров’я.

Інвалідність, встановлена жінці, до того ж такій, що працює, не дає підстав автоматично вважати, що вона не придатна до військової служби.

Придатність за станом здоров’я до військової служби визначає військово-лікарська експертиза (п. 1.1 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністра оборони від 14.08.2008 № 402; далі — Положення № 402).

За результатами медичного огляду ВЛК ухвалить одне з рішень щодо жінки:

  • придатна до військової служби
  • непридатна до військової служби в мирний час, обмежено придатна у воєнний час
  • непридатна до військової служби з виключенням з військового обліку

✅✅✅ Мобілізація медичних працівників: кого можуть призвати на військову службу та хто не підлягає мобілізації

Підстава — пункт 20.3 Положення № 402.

У двох перших випадках жінку візьмуть на військовий облік, у третьому — ні.

Якщо ВЛК ухвалила рішення, що жінка непридатна до військової служби в мирний час, обмежено придатна у воєнний час, це означає:

  • жінку не можна залучити до виконання військового обов’язку в мирний час
  • жінка придатна до військової служби у воєнний час, але з урахуванням обмежень за станом здоров’я

Тож жінка придатна до військової служби, але лише у певний час і з урахуванням медичних рекомендацій.

Не плутайте терміни. Воєнний час — це період ведення воєнних дій, поняття не тотожне воєнному стану. Воєнний час настає з моменту оголошення стану війни чи фактичного початку воєнних дій і закінчується в день і час припинення стану війни (ч. 3 ст. 4 Закону України «Про оборону України» від 06.12.1991 № 1932-XII). Воєнний час — одна зі складових під час визначення тривалості особливого періоду, який наразі триває в Україні.

 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити ліцензію на медичну практику

З'ясуйте, як отримати ліцензію на медичну практику, у які строки орган ліцензування прийматиме рішення про надання ліцензії й чи законно провадити медичну діяльність без ліцензії під час воєнного стану
51326

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2357

План перевірки пожежної безпеки закладів охорони здоров’я: зразок

Розберіться, які нормативні вимоги до пожежної безпеки медичних закладів. Хто відповідальний за пожежну безпеку в ЗОЗ. Адаптуйте наш план перевірки пожежної безпеки для свого закладу та проведіть у ньому внутрішню перевірку
3419