Зарплати працівникам комунальних ЗОЗ в 2023 році
Запитання
Чи підвищать зарплати працівникам комунальних ЗОЗ у 2023 році?
Відповідь
Експертус Медзаклад допоможе:
⭐Скоротити час на пошук рішення
⭐Не проґавити жодної законодавчої зміни
⭐Перебудувати роботу під реформу галузі охорони здоров’я
⭐Швидко підготувати документ
⭐Знайти аргументи для перевіряльника
⭐Підвищити кваліфікацію на робочому місці
Минулого року КМУ гарантував медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я заробітну плату щонайменше у 13500 і 20000 грн залежно від підотовки та займаної посади (постанова КМУ «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я» від 12.01.2022 № 2; далі — Постанова № 2).
Планів підвищити рівень мінімальної оплати праці для медиків у 2023 році, принаймні наразі, немає. Адже через війну уряд не зміг виділити більше коштів на програму медичних гарантій. А з наявними тарифами за договорами з НСЗУ головне, щоб КНП змогли виплатити медикам зарплату згідно з чинними нормами.
Пакета дофінансування на зарплати для медзакладів, які мають заборгованість з оплати праці, що діяв у 2022 році, нова програма медгарантій теж не передбачає. Але НСЗУ знову укладає договори, що допоможуть компенсувати витрати на оплату праці лікарів-інтернів, а також пропонує новий пакет дофінансування медзакладів, розташованих на тимчасово окупованих територіях (гл. 36, 38 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2022 № 1464).
Утім деяким категоріям працівників державних і комунальних ЗОЗ зарплату таки підвищують. КМУ ухвалив зміни, що розширюють вимоги до мінімального рівня оплати праці на фармацевтичних працівників і фахівців з реабілітації. Ідеться про постанову КМУ «Деякі питання оплати праці медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації державних та комунальних закладів охорони здоров’я» від 13.01.2022 № 28. Її норми застосовуються з 1 січня 2023 року.
Нововведення передбачають, що мінімальний рівень оплати праці медичних, фармацевтичних працівників і фахівців з реабілітації закладів охорони здоров’я державної або комунальної форми власності за повністю виконану місячну (годинну) норму праці установлюється на рівні:
- не менше 20000 грн лікарям (крім лікарів-інтернів), фармацевтам (крім фармацевтів-інтернів), професіоналам у галузі охорони здоров’я в ЗОЗ і професіоналам з вищою немедичною освітою у сфері охорони здоров’я;
- не менше 13500 грн для осіб, які займають посади в ЗОЗ, віднесені єдиними кваліфікаційними вимогами до посад фахівців (крім лікарів-інтернів і фармацевтів-інтернів).
Під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру КМУ пропонує враховувати основну, додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати.
Зарплатні нововведення очікуванні та, по суті, мають бути прийняті на виконання Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР (далі — Закон про оплату праці) зі змінами, внесеними Законами України:
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги» від 01.07.2022 № 2347-IX (далі — Закон № 2347);
- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення доступності медичної та реабілітаційної допомоги у період дії воєнного стану» від 29.07.2022 № 2494-IX (далі — Закон № 2494).
Перший доповнив статтю 8 Закону про оплату праці нормою про те, що мінімальний розмір оплати праці медичних і фармацевтичних працівників державних і комунальних ЗОЗ визначає КМУ, у тому числі з дотриманням гарантій щодо мінімальної заробітної плати (п. 3 Закону № 2347). А другий визначив такі самі умови оплати праці для фахівців з реабілітації (п. 2 Закону № 2494).
Наші експерти вже підготували докладний аналіз нових норм.
За матеріалом "Експертус Медзаклад"
- Як надавати платні послуги в медзакладі
- Як спланувати штат та оплатити роботу медпрацівників
- Юридичний супровід роботи медзакладу: прораховуємо ризики
- Як передати лабораторні дослідження на аутсорс: від пошуку контрагента до побудови логістики
- Правова освіта медпрацівників: як захиститися від конфліктів, штрафів та суду
- Національна сертифікація керівників закладів охорони здоров'я — 2024
- Національна сертифікація керівників з медсестринства — 2024
- Нові вимоги до інфекційного контролю: від ВІК до утилізації відходів
- Наркотичні засоби та прекурсори: як не порушити законодавство під час роботи з ними
- Безпечна робота з інструментами: зберігання й санепідрежим
- Організація обігу медичних виробів та лікарських засобів
- Правова освіта медпрацівників: як захиститися від конфліктів, штрафів та суду
- Українська для медпрацівників: експрес-курс
- Приватна медична практика: як убезпечити свій бізнес
- Цифрові навички у роботі медпрацівника