Покарання за невчасну виплату зарплати

980
Теми:
Автор
головний редактор експертно-правової системи «Експертус Медзаклад»

Запитання

Бухгалтер не має можливості нарахувати зарплату через бойові дії. Як її виплачувати? І чи будуть санкції після закінчення воєнного часу?

Відповідь

На сьогодні законодавство передбачає п’ять видів відповідальності: дисциплінарну, матеріальну, адміністративну, фінансову та кримінальну.

Як виплачувати зарплату медикам в умовах воєнного стану

Однією з головних умов притягнення до кожного з видів відповідальності є наявність вини особи в діях, що носять протиправний характер.

Якщо у зв’язку з воєнними діями відповідальна посадова особа не має фактичної можливості нарахувати заробітну плати у встановлені строки — її не можна притягнути до будь-якого із зазначених видів відповідальності.

Водночас Мінекономіки та МОЗ вважають, що роботодавці повинні вживати всіх можливих заходів, аби забезпечити реалізацію права працівників на своєчасне отримання заробітної плати. Наприклад, радять перевести бухгалтерів на дистанційну роботу та забезпечити їх програмно-технічними засобами для ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

 

За матеріалами КМУ

 

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Надбавки медпрацівникам в зоні бойових дій за Постановою № 928: розмір, умови виплати

На надбавки за постановою КМУ від 25.08.2023 № 928 мають право медпрацівники ЗОЗ у зоні можливих та активних бойових дій, що фінансуються з держбюджету. З'ясуйте умови та розмір виплат
437