Виплата зарплати під час воєнного стану

1296
Автор
головний редактор експертної системи «Експертус Головбух»

Запитання

Чи можна не виплачувати зарплату під час воєнного стану?

Відповідь

Що робити із заборгованістю із виплати зарплати? Що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити зарплату або можна нарахувати, але не можна виплатити?

Первинна хірургічна обробка вогнепальних поранень

Маєте зробити все можливе, щоб виплатити зарплату працівникам. Закон передбачає, що зарплату потрібно виплачувати не рідше ніж двічі на місяць. Але наразі в країні виникли форс-мажорні обставини.

Якщо виплачуєте працівникам заробітки через установи банків, то об’єктивних підстав не виплачувати зарплату набагато менше, ніж у разі її виплати через касу підприємства.

NB! Щодо відповідальності за порушення строків виплати зарплати, то вирішальною умовою в цьому разі є наявність складу правопорушення з боку роботодавця.

Якщо роботодавець не мав об’єктивної можливості виплатити зарплату — це підстава звільнити його від відповідальності. Але звільнення від відповідальності не скасовує обов’язку роботодавця виплати працівникам зарплату в повному обсязі за першої можливості.

Якщо інспектор праці виявить це порушення під час перевірки, він винесе припис про усунення порушень. Якщо роботодавець не виконає припису інспектора праці, його притягнуть до відповідальності.

Безперервний професійний розвиток медичних сестер у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою