Права ВІЛ-інфікованого пацієнта

534
Теми:

Запитання

"Я звернувся до лікаря з бажанням пройти тест на вірус імунодефіциту, а зі мною поводяться так, наче я інфікований." - Чи не є це порушенням прав пацієнта?

Відповідь

Однією із важливих законодавчих гарантій ВІЛ­-інфікованих є рівність перед законом та недопустимість дискримінації.

Пацієнт не зобов’язаний розкривати свій ВІЛ-­статус, у тому числі і медичним працівникам, якщо мова йде про випадки, не пов’язані безпосередньо із лікуванням ВІЛ-­інфекції.

Права ВІЛ-інфікованого пацієнтаЧитайте: "Постконтактна профілактика ВІЛ-інфекції у медичних працівників"

Так, відповідно до статті 14 Закону № 1972 люди, які живуть з ВІЛ, користуються всіма правами та свободами, передбаченими Конституцією та законами України. Забороняється будь­-яка дискримінація особи на підставі наявності у неї ВІЛ-­інфекції, а також належності до груп підвищеного ризику інфікування ВІЛ, зокрема відмова у прийомі до закладів охорони здоров’я, наданні медичної допомоги та соціальних послуг, обмеження інших прав на підставі ВІЛ­-статусу, а також обмеження на цій підставі прав їхніх рідних і близьких.

При здійсненні медичних втручань медичний персонал повинен дотримуватися вимог із охорони праці та санітарної гігієни, зокрема використовувати засоби індивідуального захисту. А тому кожен, хто звернувся до закладу охорони здоров’я по медичну допомогу, має сприйматися з точку зору можливого позитивного ВІЛ­-статусу.

Атестація медичних працівників — 2025

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як організувати роботу сімейного лікаря

19 травня відзначаємо Всесвітній день сімейного лікаря. Тож з’ясуймо, які вимоги нині висуває законодавство до роботи лікарів первинної ланки медичної допомоги
19438