Робота за сумісництвом у стаціонарі та у медичному ВНЗ

571

Запитання

Працівник поєднує роботу на посаді завідувача структурним підрозділом в протитуберкульозному диспансері з роботою асистента на одній з кафедр медичного вишу на 0,5 ставки (оплата не є погодинною). Чи дозволяє законодавство України поєднувати цій особі ще й роботу в нічний час та вихідні дні у стаціонарі на 0,25 посади:

Відповідь

Пролити світло на цю ситуацію допоможе детальне вивчення документів, які регламентують роботу за сумісництвом. Постанова Кабінету Міністрів України № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій», прийнятої 03.04.1993 року дозволяє таку тривалість робочого часу при роботі за сумісництвом:

  • не більше, чотирьох годин протягом одного дня;
  • не більше, одного повного робочого дня протягом тижня у вихідні дні.

Максимальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не може перевищувати 50% від норми робочого часу.

Наведені аргументи переконливо доводять, що завідувач структурного підрозділу не може працювати на декількох посадах одночасно, якщо загальна тривалість робочого часу буде перевищувати 50% місячної норми часу.

Крім того, спільний наказ Міністерств праці, юстиції та фінансів України від 28.06.1993 № 43 в «Положенні про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» передбачає умови роботи медичним консультантом в лікувальних установах. Мова йде про випадки, коли тривалість роботи не перевищує 12 годин на місяць, а оплата праці разова. 

Карпати-weekend для ТОПменеджерів медзакладів (ІІ група)

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Положення про преміювання працівників медичного закладу: як розробити

З'ясуйте, як урегулювати питання преміювання медичних працівників, які локальні документи затвердити та як їх оформити. Розробіть положення про преміювання медичних працівників за зразком
38224