Як проходити курси спеціалізації, якщо медпрацівник не працює
Запитання
Працівники закладів охорони здоров’я проходять курси спеціалізації за кошт роботодавця. А за яким порядком проходити курси спеціалізації середнього медичного персоналу, якщо я ніде не працюю?
Відповідь
Питання щодо підвищення кваліфікації молодших спеціалістів з медичною та фармацевтичною освітою регулює наказ МОЗ від 07.09.1993 № 198 (далі — Наказ № 198). Ним, серед іншого, затверджене й Положення про постійно діючі курси підвищення кваліфікації та перепідготовки молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів (далі — Положення).
Цикли спеціалізації й удосконалення проводять на постійно діючих курсах і в училищах підвищення кваліфікації та перепідготовки молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів згідно з Переліком циклів, затвердженим Наказом № 198 (п. 2.1 Наказу № 198). Молодші спеціалісти з медичною та фармацевтичною освітою на курсах мають змогу:
- оновити й поглибити професійні знання;
- оволодіти сучасними досягненнями медичної науки і практики;
- здобути нову кваліфікацію чи спеціальність;
- оцінити свої професійні знання, уміння й навички та ділові якості;
- атестуватися.
Читайте: "Положення про медсестринство: скачайте зразок локального документа"
Слухачами курсів можуть бути молодші медичні й фармацевтичні спеціалісти, які мають дозвіл на медичну й фармацевтичну діяльність. Слухачам курсів, які виконали всі вимоги навчальних планів і програм та склали заліки й екзамени, видають Свідоцтво про проходження підвищення кваліфікації та перепідготовки молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів. Якщо особа вже має таке свідоцтво, то в нього вносять відповідний запис.