Програма розвитку керівників закладів охорони здоров’я
Запитання
Що таке програма розвитку керівників закладів охорони здоров’я первинного рівня?
Відповідь
МОЗ та міжнародні донори також спонукають медпрацівників долучатися до медичної реформи 2.0. За сприяння Deloitte та Програми U-Lead з Європою фахівці Харківської експертної групи підтримки медичної реформи створили програму розвитку керівників закладів охорони здоров’я первинного рівня. Наразі вона охоплює чотири одноденні модулі:
- Нові ролі керівника медичного закладу в нових умовах фінансування;
- Економічний вимір діяльності медичного закладу;
- Управління людськими ресурсами та клієнтським сервісом у закладі ПМД;
- Стратегічне планування та управління змінами.
Один зі складників програми — гра «Вибір сімейного лікаря». Її учасники вивчають процес та критерії свідомого вибору лікаря, обговорюють організацію приписної кампанії, важливість клієнтського сервісу тощо.
Нині підготовку за програмою пройшли понад 100 головних лікарів ЦПМСД та представників адміністрації громад Чернівецької, Харківської, Полтавської, Рівненської, Запорізької, Львівської, Івано-Франківської та інших областей.
Також у більшості регіонів України працюють тренери й консультанти з питань управління закладами охорони здоров’я в нових умовах фінансування. Через Центри розвитку місцевого самоврядування (decentralization.gov.ua/lgdc) можна організувати такі тренінги для розвитку управлінських компетенцій керівників.
Колектив авторів підготував операційне керівництво «Як організувати систему надання первинної медичної допомоги на місцевому рівні». Посібник містить роз’яснення щодо реформи для керівників закладів охорони здоров’я первинного рівня та представників громад із посиланнями на чинні нормативні документи. Онлайн-версію книжки можна вільно завантажити на сайті МОЗ.
Отже, на поточному етапі реформи заклади первинного рівня мають необхідні умови для успішного автономного розвитку. Однак керівники таких закладів мають виконати свою частку роботи — почати працювати над реформою 2.0.