Стерилізація стоматологічних борів

3290

Запитання

Як повинна проходити стерилізація стоматологічних борів багаторазового використання?

Відповідь

Багаторазові стоматологічні бори дезінфікуйте у три етапи:
І етап — дезінфекція хімічним методом.
Використовуйте ємкості ЄДПО з решітками і фіксаторами: бори занурте у дезінфекційний розчин «Бланідас Актив». Концентрація й експозиція розчину — згідно з методичними рекомендаціями виробника.
ІІ етап — достерилізаційне очищення.
Достерилізаційне очищення проводьте у розчині, в який попередньо занурювали бори. Після дезінфекції та до стерилізації кожен бор мийте окремо протягом 1 хв, обполосніть проточною водою протягом 3-5 хв, потім — дистильованою упродовж 1 хв. Розкладіть бори у чашки Петрі по 10 штук у кожну, сушіть у сушильній шафі за температури 85 °C до повного видалення вологи.
Стерилізація стоматологічних борівЧитайте: "Дезінфекція: види та методи проведення"
  
ІІІ етап — стерилізація фізичним або хімічним методом.
Стерилізація фізичним методом: відкриті чашки Петрі з борами стерилізуйте в автоклаві або сухожаровій шафі. Після стерилізації накрийте чашки стерильними кришками та складіть у шафу з ультрафіолетовими променями для зберігання стерильних виробів.
Стерилізація хімічним методом: занурте бори у розчин «Бланідас НОК», вийміть через 20 хв. Висушіть і перенесіть у шафу з ультрафіолетовими променями для зберігання стерильних виробів.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Ботулізм: симптоми, лікування та профілактика

Просвітницька робота серед пацієнтів має важливе значення для профілактики смертельно небезпечних хвороб. Медичні праціники мають знати симптоми ботулізму і ділитися інформацією пацієнтами
4919

Класифікація медичних відходів

З'ясуйте, до якої категорії належать медичні відходи. Дотримуйте вимог чинного законодавства та убезпечте заклад від поширення інфекцій, а себе — від відповідальності
96409