Переведення вірусолога на посаду бактеріолога медзакладу — чи можливо?
Запитання
В ході проведення реформування лікувального закладу відбулось скорочення певної кількості посад. Серед інших скоротили посаду лікаря-вірусолога. Чи можливо фахівця, котрий має спеціалізацію «Вірусологія», перевести на посаду лікаря-бактеріолога? В ході того ж реформування, лікувальний заклад позбувся посади лікаря з гігієни харчування, натомість отримав до штатного розпису посаду лікаря загальної гігієни. Чи може працювати на новоствореній посаді лікаря загальної гігієни фахівець з гігієни харчування, котрий не має спеціалізації за таким фахом? Базова медична освіта в обох фахівців відповідає кваліфікаційним вимогам.
Відповідь
І в першому, і в другому випадках зробити це неможливо.
Щоб детально вивчити це питання, варто звернутись до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 78 «Охорона здоров’я»). Цим документом прописані кваліфікаційні вимоги до претендентів на ту, чи іншу посаду. До Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (надалі - Довідник) обов’язково звертаються щоразу при вирішенні питань з персоналом підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності та видів економічної діяльності, стосовно дотримання вимог Довідника щодо кваліфікації медичного працівника.
У Довіднику, внесеному до Випуску 78, прописані кваліфікаційні вимоги до лікаря-бактеріолога:
- вища освіта (спеціаліст, магістр) за напрямком «Медицина» та спеціальністю «Медико-профілактична справа»;
- інтернатура за спеціальністю «Мікробіологія і вірусологія»;
- спеціалізація з «Бактеріології».
Претендент на посаду повинен також мати сертифікат лікаря-спеціаліста. Вимог щодо стажу роботи документ не містить.
Читайте: "Відрядження медичних працівників: оплата, документація, порядок"
Стосовно спеціаліста, котрий претендує на посаду лікаря загальної гігієни, Довідник містить вимоги:
- повна вища освіту за напрямом підготовки «Медицина» та спеціальністю «Медико-профілактична справа»;
- спеціалізація за фахом «Загальна гігієна» (повинен пройти інтернатуру чи пройти курси спеціалізації за відповідним фахом);
- сертифікат лікаря-спеціаліста.
Вимог стосовно стажу роботи Довідник не містить.
Таким чином, і в першому, і в другому випадку лікарі повинні пройти курси спеціалізації: в першому випадку – за спеціальністю «Бактеріологія», в другому – «Загальна гігієна».