Чи підписувати інформовану згоду на загальному прийомі?
Запитання
Чи має пацієнт підписувати інформовану згоду на загальному прийомі в лікаря-стоматолога? Якщо так, то що в ній прописати?
Відповідь
Правильно складена інформована згода зазвичай убезпечує заклад охорони здоров’я від претензій пацієнтів. Тож навіть для загального прийому оформте бланк форми № 003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення», затвердженої наказом МОЗ від 14.02.2012 № 110 (далі — форма № 003-6/о, Наказ № 110).
Форму № 003-6/о заповнює пацієнт, що звернувся в заклад охорони здоров’я та дає згоду на проведення йому діагностики та лікування, у разі необхідності на оперативне втручання та знеболення (п. 2 Інструкції щодо заповнення форми первинної облікової документації № 003-6/о «Інформована добровільна згода пацієнта на проведення діагностики, лікування та на проведення операції та знеболення», затвердженої Наказом № 110).
Оскільки форма № 003-6/о не враховує специфіку медичних напрямів, раджу розробити й затвердити в закладі власний бланк документа.
У бланку детально пропишіть суть стоматологічних маніпуляцій, на які погоджується пацієнт. Не завадить розробити й пам’ятку для пацієнта, інформацію для пацієнта тощо.
У пам’ятці можна вказати:
- застереження щодо заборони курити чи вживати їжу певних кольорів упродовж визначеного часу після візиту до стоматолога;
- обов’язок пацієнта повідомляти про наявність чи відсутність алергійної реакції на медичні препарати тощо.
Також передбачте місце для письмової згоди пацієнта дотримувати рекомендацій лікаря.
Читайте: "Клинические протоколы: законодательство, внедрение"
Якщо ви працюєте в приватному закладі чи провадите власну практику, укладіть із пацієнтом договір про надання стоматологічних послуг. У документі обумовте деталі: мотоди діагностики, очікувані результати, можливі ускладнення тощо.