Відмова в лікуванні через відсутність ресурсів медзакладу

591

Запитання

Як оформити відмову у наданні медичної допомоги пацієнту, якщо в лікарні немає матеріальних та кадрових ресурсів для забезпечення необхідного лікування?

Відповідь

Підстави для відмови надавати медичну допомогу можуть бути опосередковано передбачені в положеннях нормативно-правових актів. Так, пацієнт має право (після досягнення ним чотирнадцятирічного віку) на вільний вибір лікаря у випадку, якщо останній може запропонувати свої послуги, та вибір методів лікування відповідно до медичних стандартів (ч. 1 ст. 38 Основ). Однак чіткого тлумачення поняття «може запропонувати свої послуги» при цьому законодавець не надав. Тож це положення статті 38 Основ можна розцінювати і як право лікаря відмовити пацієнту в наданні медичних послуг.

Кожний пацієнт має право, коли це виправдано його станом, бути прийнятим у будь-якому закладі охорони здоров’я за своїм вибором, якщо цей заклад має можливість забезпечити відповідне лікування (ч. 2 ст. 38 Основ).

Отже, підставою для відмови може бути неможливість належно забезпечити лікування пацієнта. Це може бути пов’язане, зокрема, із завищеними вимогами пацієнта до технічного оснащення закладу охорони здоров’я або до компетентності його персоналу.

Зміни у ліцензуванні медичної практики у 2024 році

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Публічна інформація в медзакладі: як відповідати на запити

Якщо медзаклад фінансується з державного або місцевого бюджету, будьте готові отримувати запити на оприлюднення інформації. Яку інформацію вважати публічною і як реагувати на запити, читайте в статті
2269

Зміни у соціальному страхуванні медичних працівників

Із 1 січня 2023 року в ЗОЗ не обов’язково має працювати комісія із соціального страхування. Відтепер рішення про призначення страхової виплати ухвалює страхувальник або уповноважені ним особи. Що ще змінилося у сфері соціального страхування у 2023 році? Розглянемо далі
7538